بهترین منطقه ویلایی در کرج

بهترین منطقه ویلایی در کرج

بهترین منطقه ویلایی در کرج کجاست؟ کدام یک از مناطق مجاور کرج و تهران برای خرید ویلا بهترین گزینه می باشد؟ امکانات، آب و هوا و شرایط اقلیمی این مناطق چگونه است؟ قیمت زمین و ویلا در این مناطق چقدر است؟ در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت قصد داریم تا بهترین مناطق ویلایی در کرج و استان البرز را با ذکر تمام ویژگی ها به شما معرفی کنیم.

معرفی بهترین مناطق ویلایی کرج

در ادامه قصد داریم تا بهترین مناطق کرج برای خرید ویلا را به شما معرفی کنیم:

1- تهراندشت

تهراندشت کجاست؟ تهراندشت منطقه ای خوش آب و هوا در استان البرز است که دقیقاً رو به روی کردان قرار گرفته است. به این معنی که اگر کردان در شمال اتوبان تهران کرج قرار گرفته باشد، تهراندشت در جنوب این اتوبان قرار گرفته است. تهراندشت به دلیل ویژگی هایی که دارد، شاید بهترین منطقه ویلایی در کرج باشد.

فاصله تهراندشت تا تهران چقدر است؟ فاصله خیابان اصلی تهراندشت با میدان آزادی تهران حدود 70 کیلومتر می باشد و بدون در نظر گرفتن ترافیک، حدود  یک ساعت طول می کشد تا از تهران به تهراندشت برسید. در صورتی که با ترافیک در مسیر خود مواجه باشید، شاید این مسیر تا یک ساعت و نیم نیز به طول بینجامد. اگر قصد داشته باشید تا از تهران به سمت تهراندشت حرکت کنید، باید ابتدا مسیر اتوبان تهران کرج را طی نموده و سپس وارد اتوبان کرج قزوین شوید. پس از طی چندین کیلومتر در اتوبان کرج قزوین، می توانید جاده اختصاصی تهراندشت را مشاهده کنید.

آب و هوای تهران دشت چگونه است؟ تهراندشت به دلیل آب و هوای معتدلی که دارد، دارای باغ ها و مناطق سرسبز متعددی است. در تابستان، تهراندشت دارای هوای نسبتاً خنکی می باشد و زمستان های آن سرمای معتدلی دارد.

مهمترین ویژگی های تهراندشت:

 • منابع آبی فراوان
 • خاک حاصلخیز
 • آفتاب کافی
 • دسترسی راحت به تهران و کرج

بهترین منطقه ویلایی در کرج

2- سرخاب

سرخاب کجاست؟ سرخاب روستایی خوش آب وهوا از توابع شهرستان ساوجبلاغ در استان البرز می باشد. روستای سرخاب یک منطقه ییلاقی و سرسبز است که حدود 2600 نفر سکنه دارد. سرخاب به دلیل ویژگی هایی که دارد، خود را به عنوان یکی از بهترین مناطق ویلایی در کرج در سال های اخیر معرفی کرده است.

فاصله سرخاب تا تهران چقدر است؟ فاصله سرخاب تا تهران چیزی حدود 80 کیلومتر است و اگر از تهران قصد رفتن به سرخاب را دارید، باید مسیر اتوبان تهران کرج را ادامه دهید و سپس وارد اتوبان کرج قزوین شوید. پس از طی حدود نیم ساعت به سرخاب می رسید.

آب و هوای سرخاب چگونه است؟ سرخاب شاید بهترین منطقه ویلایی در کرج به لحاظ  آب و هوا و حاصلخیز بودن خاک باشد. سرخاب دارای تابستان هایی خنک و زمستان هایی معتدل است و خاک آن خاکی حاصلخیز و مناسب برای کشاورزی است.

مهمترین ویژگی های سرخاب:

 • فاصله کم با تهران و کرج
 • آب وهوای فوق العاده
 • منابع آبی کافی
 • خاک حاصلخیز

3- سهیلیه

سهیلیه کجاست؟ سهیلیه منطقه ای خوش آب و هوا از توابع شهر کرج و بخشی از شهرستان ساوجبلاغ است که در غرب استان البرز واقع شده است. مرکز منطقه سهیلیه، روستای اغچه حصار است. سهیلیه نیز در دو سه سال اخیر خود را به عنوان یکی بهترین مناطق ویلایی در کرج مطرح کرده است.

فاصله سهیلیه تا تهران چقدر است؟ فاصله سهیلیه تا تهران حدودا 75 کیلومتر می باشد و بدون محاسبه ترافیک، حدود 70 دقیقه طول می کشد تا شما از تهران به سهیلیه برسید. برای رفتن به سهیلیه از سمت تهران، باید مسیر اتوبان تهران کرج را تا رسیدن به کرج ادامه دهید و پس از رسیدن به شهر کرج، وارد جاده هشتگرد شوید. پس از طی مسافتی در جاده هشتگرد، با ورود به جاده اختصاصی سهیلیه، می توانید به  سمت سهیلیه حرکت کنید.

آب و هوای سهیلیه چگونه است؟ آب و هوای منطقه سهیلیه معتدل می باشد و این منطقه دارای تابستان هایی مطبوع و خنک زمستان هایی با سرمای ملایم است. خاک منطقه سهیلیه حاصلخیز و کشاورزی در آن نیز رونق دارد.

مهمترین ویژگی های سهیلیه:

 • فاصله نزدیک با تهران و کرج
 • آب وهوای معتدل
 • وجود خاک حاصلخیز
 • منابع آبی کافی
 • تراکم پایین جمعیت

خرید ویلا در سهیلیه

4- سعید آباد

سعید آباد کجاست؟ سعید آباد روستایی خوش آب وهوا از توابع شهر هشتگرد در استان البرز است. این روستا که با نام های سعید آباد کرج، سعید آباد کردان، سعید آباد هشتگرد و سعید آباد ساوجبلاغ شناخته می شود، در زمره بهترین مناطق ویلایی در کرج نیز قرار می گیرد.

فاصله سعید آباد تا تهران چقدر است؟ به طور کلی فاصله سعید آباد تا تهران چیزی حدود 60 کیلومتر است. برای رفتن به سعید آباد از سمت تهران، شما باید اتوبان تهران کرج را ادامه داده تا به اتوبان کرج قزوین برسید. از اتوبان کرج قزوین باید مسیر خود را به سمت جاده قدیم قزوین که به جاده 32 قزوین نیز معروف است برسید. در جاده قدیم قزوین نیز باید مسیر خود را به سمت شرق ادامه داده تا پس از طی کردن حدود 3 دقیقه، به روستای خوش آب وهوای سعید آباد برسید.

آب و هوای سعید آباد چگونه است؟ روستای سعید آباد یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق هشتگرد و ساوجبلاغ برای کشاورزی به حساب می آید. این روستا دارای آب وهوایی خنک در تابستان و سرمایی ملایم در زمستان است. میزان بارش سالیانه در سعید آباد قابل توجه بوده و خاک آن مناسب کشاورزی است.

مهمترین ویژگی های سعید آباد:

 • فاصله کم با تهران
 • آب وهوای معتدل
 • خاک حاصلخیز
 • منابع آبی عالی
 • تراکم جمعیت پایین

5- نمکلان

نمکلان کجاست؟ نمکلان منطقه ای خوش آب و هوا در استان البرز و حوالی بخش سرخاب است.  این منطقه بخشی از دهستان سعید آباد از توابع شهرستان ساوجبلاغ است و جمعیت آن حدود 500 نفر می باشد. نمکلان نیز همانند سعید آباد و سهیلیه در سال های اخیر توانسته تا در میان بهترین مناطق ویلایی کرج  نامی برای خود دست و پا کند.

فاصله نمکلان تا تهران چقدر است؟ به طور کلی فاصله تهران تا نمکلان چیزی حدود 80 کیلومتر است و در صورتی که با ترافیک مواجه نشوید، چیزی حدود 90 دقیقه طول می کشد تا به این منطقه خوش آب و هوا برسید. اگر قصد دارید از تهران به سمت نمکلان حرکت کنید، باید از مسیر اتوبان تهران کرج خود را به ساوجبلاغ رسانده و پس از گذشتن از سعید آباد یا سرخاب به نمکلان برسید.

آب و هوای نمکلان چگونه است؟ نمکلان دارای آب و هوایی عالی برای کشاورزی می باشد. زمستان های نمکلان اندکی سرد است اما تابستان هایی کاملا مطبوع و خنک دارد. نمکلان منطقه ای بادخیز است و میزان بارش سالیانه در آن بالاست.

مهمترین ویژگی های نمکلان:

 • آب و هوای ایده آل
 • تراکم جمعیت پایین
 • قیمت ارزان

خرید وبلا در نمکلان

چگونه در بهترین منطقه ویلایی در کرج ویلا بخریم؟

حال که با مناطق شاخص کرج برای خرید ویلا آشنا شدید، انتخاب بهترین منطقه ویلایی در کرج برای شما از میان مناطق فوق کار آسانی است. تمامی مناطقی که در این مطلب به شما معرفی شد؛ دارای مزایا و معایبی می باشند و با توجه به سلیقه  و اهداف شما برای خرید ویلا یا زمین ویلایی، می توانید یکی از مناطق فوق را انتخاب نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید ویلا یا زمین در کرج و آگاهی از قیمت ها

با ما تماس بگیرید.

پیام بگذارید