رودخانه کردان کجاست؟

زمانیکه از شلوغی تهران فاصله بگیرید و مسیر خود را به سمت استان البرز ادامه دهید، به روستای سر سبز و ییلاقی کردان می رسید. رودخانه کردان در این منطقه بسیار زیبا و حیات بخش جلوه می کند. که محل مناسبی برای گذراندن تعطیلات در کنار خانواده، انجام ورزش هایی مانند پیاده روی می باشد.

نکته جالب درباره رودخانه کردان جاری بودن آب در تمامی فصل های سال است. به همین علت حریم رود خانه  همیشه فضای آرام بخش و دلنشینی برای جذب گردشگران و مسافران را فراهم کرده است.

قله کهار

 

سر چشمه رود خانه کردان از کجاست؟

رودخانه بی نظیر کردان از شمال شرق روستا به سمت جنوب غربی جاری می شود. این رودخانه هستی بخش استان البرز از ارتفاعات و از قله های کهار سرچشمه می گیرد. برای رسیدن به منبع اصلی آب این رود باید به قله کاهار (کهار)، از روستای کلوان (بعد از پل خواب در جاده چالوس) به بخش غربی این کوه رسید که ارتفاعی بالغ بر 4050 متر دارد.

قله کهار به عنوان سرچشمه رودخانه کردان

 

  مسیر رودخانه کردان کجاست و به کدام نقطه منتهی می شود؟

رودخانه کردان از به هم پیوستن دو رودخانه برغان و آغشت در غرب روستای چلنگدار واقع در هفده کیلومتری شمال غرب شهر کرج بوجود می‌آید. این  رودخانه در جنوب راه‌آهن تهران- تبريز به سه شاخه به نام‌هاي سرخاب در سمت راست و قاسم‌آباد و عباس‌آباد در سمت چپ تقسيم مي‌شود. اين سه شاخه پس از عبور از دشت هشتگرد به صورت مسيل‌هاي متعدد و پراکنده و برای استفاده آبياري زمين‌هاي روستا‌هايي که در منطقه وجود دارند، در اطراف روستاهاي کريم‌آباد، کمال‌مسعود و علي سيد همراه با ساير مسيل‌هاي دشت هشتگرد به هم مي‌رسند. در ادامه مسير، رودخانه کردان در راستاي شمال شرقي به سمت جنوب غربي ادامه مسير داده و پس از عبور از کنار روستاي نجم‌آباد و ورود به پهنه باتلاقي-کويري دشت قزوين در نزدیکی آبادی نجم آباد به رود شور مي‌پيوندد.

سرچشمه رود کردان از قله کهار

 

فاصله رودخانه کردان تا تهران

با توجه به اینکه فاصله تهران تا کردان حدود 65 کیلومتر است، چیزی حدود 70 دقیقه طول می کشد تا از تهران به کردان برسید.

 

فاصله رودخانه کردان تا کرج

با توجه به اینکه فاصله کرج تا کردان حدود 25 کیلومتر است، چیزی حدود 20 دقیقه طول می کشد تا از کرج به کردان برسید.

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
    تماس بگیرید 09129638971