روستای عباس آباد بزرگ کرج کجاست؟

استان البرز سی و یکمین استان کشور است. این استان زیبایی های ناشناخته و طبیعی بسیاری دارد که با سفر به هر یک از شهر ها یا روستاهای می توان با آنها آشنا شد. هر سفر می تواند داستان کوتاهی از یک تجربه باشد. یکی از این مناطق دیدنی روستای عباس آباد بزرگ است.

روستای عباس آباد بزرگ زیر مجموعه شهرستان ساوجبلاغ، دهستان سعید آباد می باشد. براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱٬۰۷۰ نفر (۲۴۵خانوار) بوده ‌است. آب و هوای بسیار دلچسب، خاک مناسب و حاصلخیزی و سرسبز بودن مسیر همواره باعث جلب توجه گردشگران و مسافران زیادی به عباس آباد بزرگ ساوجبلاغ شده است. یکی از بهترین جاذبه های توریستی و گردشگری روستا نزدیک بودن به رودخانه همیشه خروشان کردان است. این رود با شکوه هم آب لازم برای کشاورزی و باغداری را فراهم می کند؛ هم محل مناسبی برای چادر زدن و انجام تفریحات ورزشی است.

 

موقعیت جغرافیایی روستای عباس آباد بزرگ

این روستا از سمت شمال: با قاسم آباد آقا و عباس آباد کوچک ، از سمت جنوب: با آغچه حصار، از سمت شرق: با لشگر آباد و از سمت غرب با آران همسایه است. (نهایت فاصله زمانی با وسیله نقلیه به روستاهای اطرف کمتر از یک ساعت است)

 

مسیر دسترسی به روستای عباس آباد  کرج کجاست ؟

اگر قصد سفر از تهران به این روستا را دارید می توانید از میدان آزادی (به عنوان مبدا) شروع به حرکت کنید. اولین مسیر اتوبان جناح شمال می باشد. پس از طی کردن حدود دو الی سه کیلومتر در تقاطع اتوبان جناح و شیخ فضل الله نوری به سمت کرج تغییر مسیر میدهیم. پس از طی کردن هفتاد کیلومتر، از شهر کرج به پل مربوط به منطقه کرذان می رسیم. از روی پل به سمت جنوب حرکت می کنیم و به جاده قدیم کرج-هشتگرد می رسیم. پس به سمت (غرب هشتگرد) حرکت می کنیم. از بریدگی ما بعد پمپ بنزین تهراندشت دور می زنیم و کمی مسیر را به سمت شرق برگشته و از جنب پمپ بنزین جاده مربوط  به سمت سرخاب را، به سمت جنوب می رویم. پس از پنج کیلومتر در اولین دو راهی به سمت چپ می رویم. همین مسیر را پنج کیلومتر ادامه می دهیم و بعد از گذشتن از سرخاب و دو  روستای بعد از آن به مقصد می رسیم.

فاصله عباس آباد بزرگ تا تهران

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید