بهترین جای کردان برای خرید ویلا کجاست؟

2خرداد1400
0 نظر
بهترین جای کردان برای خرید ویل

بهترین جای کردان برای خرید ویلا

بهترین جای کردان برای خرید ویلا کجاست؟ این سوال، اولین موضوعی است که ذهن علاقه مندان به خرید ویلا در این منطقه خوش آب و هوا را به خود مشغول می کند. کردان به دلیل آب و هوای مطبوع، خاک حاصلخیز، طبیعت زیبا، منابع آبی در دسترس، جاذبه های گردشگری و تاریخی و همچنین نزدیکی به کلان شهرهای تهران و کرج و دسترسی آسان از این شهرها، منطقه ای مناسب برای تفریح و سرمایه گذاری در حوزه زمین و ویلا می باشد.

کردان از مناطق مختلفی تشکیل شده است که برای انتخاب بهترین جای کردان برای خرید ویلا لازم است ابتدا به شناخت درستی نسبت به بخش های مختلف آن دست یابید و پس از آشنایی با ویژگی ها، امکانات موجود در هر یک از این مناطق و سطح قیمت ها، آن ها را با یکدیگر مقایسه کرده و بر اساس بودجه و هدف خود بهترین مکان برای خرید ویلا در کردان را انتخاب نمایید.

کردان کرج کجاست؟

منطقه کردان از توابع شهر کوهسار شهرستان ساوجبلاغ استان البرز است که در 15 کیلومتری کرج قرار دارد و طبق آخرین سرشماری انجام شده در سال 1395 حدود 3795 نفر جمعیت دارد. برای رسیدن به این منطقه سرسبز و شاداب با آب و هوای بی نظیر در 65 کیلومتری تهران، کافی است از طریق آزادراه تهران کرج خود را به کرج رسانده و پس از آن وارد آزادراه کرج قزوین شوید. پس از پیمودن مسافت 20 کیلومتری، تابلوی کردان را در سمت راست این اتوبان خواهید دید. وارد جاده کردان شوید و آن را ادامه دهید.

منطقه کردان به دلیل عبور رودخانه کردان خاک حاصلخیزی دارد که برای رشد گیاهان و درختان میوه مناسب است و آن را برای ساخت باغ و ویلا جذاب می کند. کردان از روستاها و مناطق مختلفی تشکیل شده است که از میان آن ها سه منطقه تهراندشت، سهیلیه و سرخاب را می توان به عنوان بهترین جای کردان برای خرید ویلا معرفی کرد.

معرفی بهترین مناطق ویلایی کردان کرج

اگر بخواهید بهترین جای کردان برای خرید ویلا را انتخاب کنید، ابتدا لازم است بهترین مناطق ویلایی کردان کرج را بشناسید و آن ها را از نظر موقعیت جغرافیایی، آب و هوا، وضعیت دسترسی و امکانات رفاهی با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید به یک جمع بندی صحیح دست یابید.

تهراندشت

در جست و جوی بهترین جای کردان برای خرید ویلا به منطقه تهراندشت می رسیم. تهراندشت در مجاورت رشته کوه های البرز قرار دارد و از شمال با کردان، کوهسار و فشند، از جنوب با سرخاب، عباس آباد بزرگ و آران، از شرق با شهرک افشاریه، سنقر آباد و قوهه و از غرب با هیو، تنکمان و نجم آباد همسایه است.

دسترسی به تهراندشت که حدود 30 دقیقه با کرج فاصله دارد، بسیار ساده است. از تهران، باید ابتدا مسیر اتوبان تهران کرج را طی کنید و سپس وارد اتوبان کرج قزوین شوید. پس از طی چند کیلومتر، می توانید جاده و مسیر اختصاصی تهراندشت را مشاهده کنید. پیمودن این مسیر بسته به ترافیک 60 تا 100 دقیقه طول می کشد.

بالا بودن سطح آب در منطقه تهراندشت، دسترسی به آن را آسان کرده است. آب و هوای معتدل، آفتاب درخشان و آب فراوان تهراندشت، سبب وجود باغستان های سرسبز میوه در سراسر این منطقه شده است. با توجه به آنچه که بیان شد، تهراندشت پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری دارد، به همین دلیل خرید و فروش زمین، ساخت اماکن تفریحی و شهرک های ویلایی در سال های اخیر در این منطقه رونق فراوانی پیدا کرده است. شهرک جهان ویلا مشهورترین شهرک ویلایی تهراندشت می باشد.

تهراندشت

سهیلیه

منطقه سهیلیه از مناطق ییلاقی شهرستان ساوجبلاغ استان البرز است که از شمال، جنوب، شرق و غرب به ترتیب به آزادراه کرج قزوین، اشتهارد، چهارباغ و سعید آباد محدود می شود. برای دسترسی از تهران به این منطقه باید ابتدا اتوبان تهران کرج را طی کنید تا به کرج برسید و سپس اتوبان کرج قزوین را در پیش بگیرید. در حد فاصل 20 کیلومتری جاده کرج به هشتگرد، جاده سهیلیه قرار دارد.

در منطقه سهیلیه به دلیل آب و هوای مساعد و دسترسی مناسب به منابع آبی، باغ ها، مراکز کشت و پرورش گل های زینتی، قارچ و نهال و همچنین زمین های کشاورزی و صیفی جات متعددی وجود دارد.

مجموع شرایط فوق سبب شده تا سهیلیه در میان ساکنان شهرهای تهران و کرج به عنوان یک منطقه تفریحی و اقامتی مناسب شناخته شود و ساخت و ساز ویلا در آن گسترش یابد. در سهیلیه شهرک های متعددی ساخته شده است، اما شهرک های کوروش، اقبالیه و زعفرانیه از محبوبیت بیشتری در بین خریداران ویلا و زمین برخوردار هستند. در هنگام تحقیق برای یافتن بهترین جای کردان برای خرید ویلا ، شهرک زعفرانیه را به دلیل سنددار بودن زمین های آن، دارا بودن مجوز ساخت و وجود امکانات رفاهی از یاد نبرید.

سرخاب

سرخاب که نام اصلی آن سرخ آباد است از توابع بخش مرکزی شهرستان ساوجبلاغ استان البرز است و به عنوان سرسبزترین منطقه ساوجبلاغ شناخته می شود و به دلیل این زیبایی طبیعی به نگین تهراندشت نیز شهرت دارد. منطقه سرخاب در فاصله 80 کیلومتری تهران و 30 کیلومتری کرج و در قسمت جنوبی تهراندشت و در مسیر جاده سهیلیه  قرار دارد.

عبور رودخانه های سرخاب و عباس آباد در شرق این منطقه، آب و هوای دلپذیری را ایجاد کرده و سبب حاصلخیزی خاک آن شده است و به همین دلیل سرسبزتر از این دشت در استان البرز وجود ندارد. باغ های میوه هلو، شلیل، آلبالو، گیلاس، آلو و گردو به وفور در منطقه سرخاب مشاهده می شود.

سرخاب علاوه بر جاذبه های طبیعی فراوان، دیدنی های تاریخی و مذهبی جالب توجهی دارد. این منطقه به دلیل طبیعت زیبا، آب و هوای مناسب و نزدیکی به شهرهای تهران و کرج و دسترسی مناسب، به عنوان مکان مناسبی برای تفریح و استراحت شناخته می شود به همین دلیل در سرخاب شهرک های ویلایی مختلفی ساخته شده است که از میان آن ها شهرک کارینا که به باغستان کارینا نیز معروف است، می تواند بهترین جای کردان برای خرید ویلا در سرخاب باشد.

سرخاب

چگونه در بهترین جای کردان ویلا بخریم؟

حال که با مناطق شاخص کردان کرج برای خرید ویلا آشنا شدید، انتخاب بهترین منطقه ویلایی در کردان برای شما از میان مناطق فوق کار چندان سختی نخواهد بود. تمامی مناطقی که در این مطلب به شما معرفی شد؛ دارای مزایا و معایبی می باشند و با توجه به سلیقه و اهداف شما برای خرید ویلا یا زمین ویلایی، می توانید یکی از مناطق فوق را انتخاب نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید ویلا یا زمین در کردان کرج و آگاهی از آخرین قیمت ها با ما تماس بگیرید.

پیام بگذارید