ویلا سازی اطراف تهران

با توجه بالا رفتن جمعیت شهرهای تهران و کرج و درخواست بیش حد برای منازل مسکونی امکان ساخت ویلا در این شهر ها کمرنگ تر شده است و صرفه اقتصادی برای پیمانکارن و طراحان ویلا در این شهرها به علت گرانی زمین وجود ندارد از همین رو پیمانکاران در این شهرها تمایل به ساخت برج و اپارتمان دارند به همین دلیل افراد برای ساختن ویلا به اطراف تهران و کرج مراجعه کرده اند. از یکسو قیمت زمین در اطراف تهران اختلاف چشمگیری با تهران دارد و از سوی دیگر اب و هوای مناسب این مناطق منجر گردیده افراد برای ساخت و ساز ویلا به این مناطق مراجعه کنند.

مزایا و معایب ساختن ویلا توسط پیمانکاران

ساخت و ساز یک کار تخصصی می باشد که افراد بنا به دلایلی از قبیل کمبود وقت و نداشتن تخصص در زمینه ساخت و ساز و طراحی اغلب ساخت و ساز ویلا و باغ ویلاهای خود را بدست پیمانکاران می سپارند. پیمانکاران به دلیل تجربه بالا در زمینه ساخت و تهیه مواد اولیه و اشنا بودن به مدل ها و طرح های به روز از تمامی لحاظ در زمینه ساخت و ساز از افرادی که به صورت خودجوش اقدام به ساخت و ساز می کنند بهتر عمل می کنند بنابراین افراد تمایل دارند که این کار را به افراد کارکشته بسپارند. افراد قبل از خرید زمین و ساخت ساز بهتر است در موزد خزید زمین و ساخت ساز با پیمانکاران مشورت کنند و تمامی موارد ممکن را بررسی کرده تا بتوانند در بهترین لوکیشن بهترین سازه ممکن را برای گزراندن تفریحات خود بسازند. مهمترین مواردی که می بایست قبل از هرکاری مورد بررسی قرار داد شامل موارد زیر می باشد.

بررسی زمین و انتخاب محل مناسب

انخاب زمین یکی از مهمترین شاخصه ها می باشد. انتخاب زمین با مالکیت روشن و و داشتن جواز ساخت و پایان کار این امکان را فراهم می کند تا ما با خیال راحت بتوان ویلای شما عزیزان را به نجو احسنت بسازیم . برخی از سازنده ها با انتخاب زمین نادرست باعث شده اند تا ویلای برخی افراد با صرف هزینه های سنگین بدلیل نداشتن جواز ساخت تخریب گردد شنا می توانید در این زمینه با خیال راحت تمامی مراحل خرید و انتقال مالکیت زمین را به ما بسپارید تا با مشکلاتی از این قبیل دچار نشوید.

طراحی ویلا

گام بعدی طراحی پلان ویلا است. پلان طراحی ویلا یکی از ساده ترین عناصر فضایی است که متاثر از فرم‌ها و احجام هندسی با توجه به در خواست‌ها و نیاز‌های فضایی کارفرما و طبق اصول و استاندارد‌های معماری توسط مهندسین طراحی ویلا و با توجه به پتانسیل‌های موجود در زمین و سازه و به طور کلی فضای در دسترس منطقه، تهیه می‌شود.

پس از تعیین خواسته های کارفرما، مهندسین پروژه طراحی ویلا، پلان ویلا را بر اساس سلیقه و نیاز کارفرما آماده و جهت بررسی تقدیم می کنند تا در صورت نیاز به تغییرات، اقدامات لازم صورت پذیرد. پس از تایید کارفرما مرحله مدلسازی سه بعدی طراحی ویلا انجام شده تا در نهایت پس از تایید نهایی کارفرما پروسه ساخت و اجرای ویلا آغاز شود.

پس از پایان مرحله طراحی پلان، مهندسین طراح سازه، مدلسازی سه بعدی ویلا شروع و تکمیل می کنند و کارفرما در این مرحله میتواند یک شمای واقع گرایانه با تمامی جزئیات از خروجی نهایی پروژه طراحی و ساخت ویلا را ببیند و در صورت نیاز نظرات خود را اعمال کند تا به تایید ایشان برسد.  طراحی و مدلسازی سه بعدی سازه ویلا مهم ترین قسمت طراحی نمای ویلا می باشد و در نتیجه باید با خروجی نهایی پروژه مغایرت نداشته باشد.

ساخت ویلا

مهم ترین و زمان بر ترین قسمت می باشد که بعد از تعیین و تائید پلان مورد نظر شروع به ساخت و ساز ویلا می کنیم در این قسمت انتخاب متریال و انتخاب فصل ساخت بسیار حائز اهمیت می باشد تا بتوان بوسیله ان ویلا را با کیفت تحویل شما عزیزان بدهیم

محوطه سازی

پس از پایان ساخت سازه ویلا اقدامات لازم جهت محوطه سازی ویلا صورت می گیرد تا فضای سبز و امکانات رفاهی فضای بیرونی ویلا فراهم شود. محوطه ویلا تاثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت آن ایفا می کند از این رو باید به آن توجه ویژه معطوف گردد. محوطه سازی ویلا شامل گل کاری، نصب آلاچیق، نصب باربیکیو، ساخت استخر، نورپردازی محیط، نصب مجسمه و … است.

یکی از گزینه هایی که می تواند جذابیت ویلا را افزایش دهد استخر روباز در محوطه است. البته برای ساخت استخر باید به وضعیت آب و هوا منطقه توجه داشت. در صورتی که ویلا در منطقه سرد ساخته می شود بهتر است استخر سرپوشیده باشد. مراحل ساخت استخر شامل گودبرداری، آماده سازی کف، استفاده از بتن آب بند، عایق کاری کف و جداره، کاشی کاری، نصب سیستم تصویه آب و تجهیزات است.

دیوار و درب ویلا

یکی از راهکارهایی که می توان در جهت زیباتر شدن ویلا و محوطه آن انجام داد، طراحی دیوار ویلا است. استفاده از گیاهان رونده و شلف هایی که از آن برای قرار دادن گلدان استفاده می شود، می تواند یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه باشد. همچنین انتخاب درب ویلا از دیگر نکات مهمی است که باید به آن توجه شود. علاوه بر زیبایی توجه به استحکام درب از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید.

با توجه به مهم ترین مواردی که در سطور بالا ذکر کردیم شما عزیزان می توانید برای کسب مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس حاصل فرمائید.