زمین هکتاری

هر هکتار  زمین معادل ۱۰ هزار متر مربع است. معمولاً افراد از زمین های با متراژ بالا جهت تولید محصولات کشاورزی از قبیل باغات میوه صیفی جات و غلات مورد استفاده قرار می دهند. و در برخی از موارد برای ساختن شهرک های مسکونی تفریحی نیز مورد استفاده قرار می گیرد از جمله مواردی که در خرید زمین به صورت هکتاری باید مورد توجه قرار گیرد می توان به موارد زیر اشاره نمود.

زمین هکتاری جهت کشاورزی

کشاورزی از قدیم الایام مورد توجه بشر جهت تولید مایحتاج خود بوده و با افزاش جمعیت و افزایش نیاز مردم به مواد غذایی این شغل به یکی از مهمترین صنعت ها تبدیل گردید به طوری که می توان گقت اغلب مردم در روستا ها و شهرهای کوچک مشغول به شغل کشاورزی و باغبانی می باشند.

موقیعت جغرافیایی

موقیعت جغرافیایی یکی از مهم ترین نکات در خرید زمین می باشد که تعین کننده موارد مهم زیادی از قبیل نوع آب و هوا نوع خاک  می باشد که برای کسانی که قصد کشاورزی به صورت عمده و صنعتی دارد بسیار مهم  می باشد.

میزان آب در دسترس

آب را میتوان مهم ترین فاکتور برای خرید زمین جهت کشاورزی در نظر گرفت با توجه به کمبود آب و کم شدن آب رودخانه ها و خشک شدن رودخانه های فصلی و پائین آمدن سطح آب زیر زمینی باید در خرید زمین به فاکتور آب اهمیت زیادی قائل شد. در برخی از زمین ها چاه به صورت شخصی در نظر گرفته شده است که می توان با بررسی و جستجو زمین هایی که دارای چاه شخصی هستند بهترین گزینه برای  خرید را انتخاب کرد که به مشکل کمبود آب دچار نشوید.

خاک حاصلخیز

برای خرید زمین هکتاری خاک نیز شاخصه و فاکتور مهمی می باشد که باید مورد بررسی قرار دهید، البته ابتدا باید نوع کشتی که قرار است در آینده  انجام دهید را باید قبل از خرید زمین مشخص نماید مثلاً برای کسانی که قصد کشت صیقی جات و یا غلات را دارند باید خاکی بسیار مرغوب و حاصلخیز را انتخاب کنید و یا کسانی قصد کاشت درختانی مانند انار و پسته را دارند لزومی ندارد که خاک زمین حاصلخیز باشد. مشخص کردن نوع کشت این امکان را فراهم می کند تا شما نوع زمین و قیمت خرید متفاوتی را در نظر بگیرید.

جهت زمین های کشاورزی

جهت زمین کشاورزی هم در کشاوری به صورت دیم و هم به صورت آبیاری بسیار در تولید محصول مهم می باشد برای مثل تخت بودن زمین در کشاورزی نکته منفی تلقی می شود به طوری که وجود شیب ملایم در این زمین ها باعث میگردد ابیاری ساده تر و میزان اب مصرفی با توجه به بحران آب کمتر شود همچنین میزان و زاویه تابش نور خورشید به زمین نیز از دیگر نکات مهم در مورد زمین می باشد.

 

سند مالکیت

سند یا همان نوع مالکیت زمین نیز نکته مهمی در خرید زمین می باشد که باعث می شود سرمایه گذاری افراد دارای امنیت باشد و با خیال راحت مشغول به کسب و کار خود شوند بارها شده افراد زمین های بدون سند را خریداری کرده اند و در اینده با مشکل مواجه شده اند و در فروش به مشکل خورده اند چون اکثر افراد که قصد خرید ملک یا زمین را دارند داشتن سند برای ان ها نکته مهمی می باشد و داشتن این شاخصه مزیت مهمی برای زمینی که خریداری کرده اید به حساب می آید.

قوانین محلی

همچنین با یک بررسی و تحقیق در مورد محدودیت های در زمینه کشت و کار متوجه محدودیت های موجود در نوع کشت و کار متوجه قوانین و مقررات حاکم بر ان منطقه خواهید شد تا در آینده دچار مشکل نشوید برای مثال در برخی از مناطق امکان کشت بعضی از محصولات غیر قانونی می باشد و یا احداث دامداری در برخی از نقاط ممنوع می باشد.

آینده زمین

امروزه افراد خیلی زیادی زمین های خود را قطعه بندی کرده و اقدام به فروش یا شهرک سازی جهت ساخت ویلا  و مکان های تفریحی می کنند خرید زمین های هکتاری که هنوز دارای کاربری کشاورزی می باشند و در مجاورت این مناطق قرار دارد می تواند این امکان را فراهم کند که در اینده ای نزدیک این زمین ها هم به این کاربری تبدیل شوند که قیمت این زمین ها سر به فلک خواهند کشید لذا دیگر افراد نیازی به ادامه کار در زمینه کشاورزی نداشته باشند و زمین های خود که دارای متراژ بسیار زیادی می باشد را به قیمت گزاف جهت ساخت و ساز به فروش برسانند

بازار محصولات تولیدی

همچنین کسانی که قصد تولید محصولات کشاورزی و دامپروری دارند می بایست میزان بازار محصول مورد نظر را بررسی کرده برای مثال کشاورزی در اطراف تهران و کرج به علت نزدیکی به بازار های اصلی تره بار ایران این امر را آسان تر خواهد کرد که هزینه های جانبی مانند نقل انتقال محصول به بازار را به حداقل خواهد رساند پس می توان گفت زمین های هکتاری اطراف تهران و زمین های هکتاری اطراف کرج از این مزیت برخوردار می باشند

زمین اطرف تهران

با گسترش شهر سازی در اطرف تهران و کرج و افزایش جمعیت و رشد ساخت وساز ویلا در اطرف تهران امکان خرید زمین هکتار بالا سخت تر شده و باید به نواحی مرزی استان برای خرید زمین های هکتاری جهت کشاورزی مراجعه نمود. همچنین شهر ها و روستا های اطراف تهران به علت داشت خاک بسیار حاصلخیز و آب فراوان و هوای معتدل گزینه بسیار ایده آلی برای خرید زمین و کشت و کار می باشد. همچنین به علت گسترش شهرسازی و و بزرگ شدن روستا ها به دلیل ساخت و ساز شهرک های ویلایی اینده خوبی را برای این زمین ها می توان متصور شد.

زمین هکتاری اطراف کرج

استان البرز نیز به علت مجاورت و نزدیکی با شهر تهران محیط مناسبی برای خرید زمین های هکتاری می باشد کرج دارای اب و هوای بهتر و اب فراوان تر نسبت به استان تهران و توابع استان تهران می باشد. در استان البرز و شهرستان های این استان زمین های زیادی یافت می شود و به راحتی با یک بررسی زمین مورد نظر برای کاربری مورد نظر می توان پیدا کرد برای مثال یرای خرید زمین هکتاری جهت شهرک سازی میتوان به مناطقی مانند کردان و زعفرانیه مراجعه کرد. همچنین دیگر منطقه مهم استان البرز منطقه سرسبز و خوش اب و هوای تهراندشت می باشد که خرید زمین هکتاری در تهراندشت میتوان برای شهرک سازی و هم برای کشاورزی استفاده نمود برای استفاده شهرک سازی می توان به روستاهای نظیر سرخاب و سعید اباد مراجعه کنید که قیمت زمین های در این منطقه نسبت به کردان که در ضلع شمالی این منطقه قرار دارد به نسبت پائین تر می باشد. همچنین خرید زمین هکتاری در تهراندشت جهت کشاورزی نیز وجود دارد که در قسمت جنوبی منطقه تهراندشت در روستاهای مانند رضا آباد و اران پیدا کرد. می توان گفت تهراندشت کرج منطقه ای می باشد که دارای پتانسیل بالایی می باشد که امکان رشد زمین های هکتاری در آن به وفور یافت می شود.

زمین هکتاری جهت شهرک سازی

زمین های هکتاری جهت شهرک سازی باید در مکانی خریداری شود که در ان منطقه ویلا سازی رواج داشته باشد تا بتوان پس از شهرک سازی و قطعه بندی زمین ها به راحتی بتوان این زمین ها را بفروش رساند. منطقه تهراندشت تمامی شرایط برای این اقدام را دارا می باشد به طوری که زمین ها با شرایط و قیمت ها متفاوتی را دارا می باشد برای مثال در روستا های مانند سعیدآباد وسرخاب قیمت زمین ها بالا می باشد و شهرک سازی و خرید فروش در سطح بسیار خوبی قرار دارد. ولی در مناطق جنوبی منطقه تهراندشت زمین های هکتاری زیادی یافت می شود که قیمت های پایین تری دارد که امکان خرید با متراژ بیشتر را مهیا می سازد و به علت نزدیک بودن به روستای نظیر سرخاب امکان رشد قیمتی زیاد می باشد و مناسب برای کسانی که قصد سرمایه گذاری میان مدت را دارند بسیار عالی می باشد.

موارد کاربرد زمین کشاوری هکتاری

  • کشت محصولات صیفی جات مانند خیار وگوجه در زمین کشاوری هکتاری اطراف تهران
  • باغبانی و تولید محصولات باغی در زمین هکتاری مانند باغات میوه(هلو،الو و…)
  • گلخانه‌داری در زمین کشاوری هکتاری و تولید صیفی‌جات گلخانه ای
  • دامداری و پرورش حیوانات
  • احداث ویلا و پروژه‌های مسکونی در زمین کشاوری هکتاری پس از تغییر کاربری زمین
  • ایجاد پروژه‌های تجاری و صنعتی در زمین‌های کشاوری هکتاری با تغییر کاربری
  • کاربردهای توریستی و اقامتی بر روی زمین هکتاری البرز مانند ایجاد تفرجگاه،هتل
  • پروژه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر در منطقه زمین کشاوری هکتاری
  • بهره‌برداری از زمین کشاوری هکتاری با تغییر کاربری جهت احداث ورزشگاه ها
  • توسعه کشتارگاه‌ها و واحدهای فرآوری محصولات کشاورزی

شما می توانید برای خریدزمین و یا دریافت مشاوره با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس حاصل فرمائید.