تهراندشت کرج کجاست؟

تهراندشت کجاست

اگر زمان زیادی را در جستجوی گوگل به دنبال عبارت تهراندشت کجاست سپری کرده اید و نتیجه مطلوبی را نیافته اید، باید به شما بگوییم که الان در بهترین نقطه قرار دارید، چرا که در این مطلب قصد داریم از سیر تا پیاز هر آنچه که باید درباره تهراندشت بدانید را برای شما تعریف کرده و به شما بگوییم که دسترسی به این منطقه چگونه میسر می شود. چه ویژگی هایی سبب شده تا تهراندشت به گزینه ای عالی برای خرید ویلا تبدیل شود. پس این مقاله راهنما را از دست ندهید.

فاصله تهراندشت با تهران چقدر است ؟

بسیاری از افراد در وهله اول دوست دارند بدانند که فاصله تهراندشت تا تهران چقدر است و به لحاظ جغرافیایی دقیقا کجاست. تهراندشت به لحاظ جغرافیایی دقیقا روبروی کردان قرار دارد. به این صورت که کردان در شمال اتوبان تهران کرج واقع شده و تهراندشت در جنوب این اتوبان قرار گرفته است. اگر قصد دارید از تهران به سمت تهراندشت بروید، باید مسیر اتوبان تهران کرج را طی کرده و سپس وارد اتوبان کرج قزوین شده و پس از طی چند کیلومتر می توانید جاده و مسیر اختصاصی تهراندشت را مشاهده کنید.

فاصله خیابان اصلی تهراندشت با میدان آزادی تهران حدود 70 کیلومتر است و بدون در نظر گرفتن ترافیک، حدود 60 دقیقه طول می کشد تا از تهران به تهراندشت برسید. در صورتی که با ترافیک در مسیر خود مواجه باشید، شاید این مسیر تا 90 الی 100 دقیقه  نیز به طول بینجامد.

همچمین فاصله زمانی کرج تا تهراندشت و بلعکس به طور میانگین 28 دقیقه است.

فاصله تهران دشت تا تهران

 

چرا به تهراندشت، “تهراندشت کردان” یا “تهراندشت کرج” گفته می شود ؟

به دلیل اینکه تهراندشت در استان البرز واقع شده در میان عموم مردم به “تهراندشت کرج” معروف است و به دلیل نزدیکی آن به کردان که یک منطقه خوش آب و هوا و ویلایی در منطقه است، در برخی موارد عبارت “تهراندشت کردان” نیز برای معرفی تهراندشت به کار می رود.

موقعیت جغرافیایی تهراندشت هشتگرد

 • از شمال به کردان، کوهسار و فشند
 • از جنوب به سرخاب، عباس آباد بزرگ و آران
 • از شرق بهشهرک افشاریه، سنقر آباد و قوهه
 • از غرب به هیو، تنکمان و نجم آباد

همسایه است و برای رفتن به روستاها  و شهرک های اطراف دسترسی جاده ای مناسبی دارد. همچنین نزدیک بودن به رودخانه کردان و کاروانسرای شاه عباسی موقعیت مناسبی برای گذراندن اوغات فراغت و دیدن مکان تاریخی است.

از جمله مکان های زیازتی نزدیک به تهران دشت ساوجبلاغ می توان به امامزاده هادی و علینقی ینگی امام مربوط به دوره صفوی در دوره قاجار است اشاره کرد. که در شهرستان ساوجبلاغ، روستای ینگی امام ایجاد شده و این اثر در تاریخ ۲۸ دی ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۲۹۶۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. در این محوته تپه تاریخی ینگی امام بنا شده که در سفر نامه میزرا حسین فرهانی به آن اشاره شده است.

امام زاده هادی و علینقی روستای ینگی امام

 

تهران دشت کرج چه امکاناتی دارد؟

تهراندشت به دلیل توریستی بودن ونزدیکی به شهرهای تهران و کرج مورد اقبال مردم جهت خرید زمین و ویلا قرا گرفته است و دارای شهرک ها و مناطق ویلایی زیادی است همین امر سبب گردیده امکانات زیادی برای مردم این منطقه به علت بازار خوب برای کسبه در نظر گرفته شود. این منطقه برای کسانی که قصد اقامت دائم وموقت به صورت اخر هفته ای را دارند امکانات مناسبی در نظر گرفته شده همچنین فاصله ۵ کیلومتری تا شهر هشتگرد این امکان را فراهم می کند که در صورت لزوم به این شهر برای خرید و بهره مندی از امکانات مراجعه نمود از جمله امکانات قابل ذکر که میتوان نام برد شامل موارد زیر می باشد.

 • هایپر مارکت ها وفروشکاه های پروتئینی و مواد غذایی
 • فروشگاه های صنعتی و ساختمانی
 • بانک و دستگاه ATM
 • جایگاه سوخت بنزین گازئیل وCNG
 • امکانات شهری شامل آسفالت آب برق و گاز
 • مدرسه و مسجد
 • درمانگاه و داروخانه و….

آب و هوای تهراندشت چگونه است ؟

تهراندشت از لحاظ آب و هوایی منطقه ای خوش آب و هوا و سرسبز با هوایی معتدل و خنک منطقه ای بسیار ایده آل می باشد. به دلیل قرار گیری تهراندشت در مجاورت رشته کوه های البرز، آب های زیر زمینی به وفور در این منطقه یافت می شوند. اگر شما در تهراندشت اقدام به حفر چاه نمایید، پس از حفر 5 الی 6 متر، به آب های زیر زمینی خواهید رسید! این فراوانی آب سبب شده تا تهراندشت به منطقه ای عالی برای کشاورزی نیز تبدیل شود.

تهراندشت به دلیل آب و هوایی که دارد، دارای باغ ها و مناطق سرسبز فراوانی است که می تواند روح هر رهگذری را صیقل دهد. در فصل تابستان، تهراندشت دارای هوای معتدل و نسبتاً خنکی می باشد و برای ساکنین تهران و حتی کرج می تواند بهترین مکان برای دور شدن از شلوغی های شهری باشد.

تهراندشت کجاست ؟

چرا باید در تهراندشت ویلا بخریم ؟

حال که متوجه شدید تهراندشت کجاست و چه خصوصیات جغرافیایی و آب و هوایی دارد، اگر قصد خرید یا ساخت ویلا در تهراندشت را دارید، بد نیست قبل از آن با مهمترین ویژگی های و مزایای این منطقه نیز آشنا شوید.

آب فراوان

آب فراوان یکی از مهمترین ویژگی های یک منطقه ویلایی خوب می باشد و تهراندشت نیز از این قاعده مستثنی نیست. تهراندشت با دارا بودن منابع آب زیر زمینی، بهترین شرایط برای کشاورزی و باغداری را دارا می باشد و از فضای سبز خوبی نیز برخوردار است. این آب فراوان می تواند شرایط را برای احداث استخر در ویلاها جهت تفریحات آبی نیز میسر سازد.

خاک ایده آل

وقتی منطقه ای از آب کافی برخوردار باشد، قطعا خاک حاصلخیز و ایده آلی برای کشاورزی و باغداری نیز خواهد داشت. بهره مندی از خاک حاصلخیز می تواند شرایط کاشت هر نوع گل و گیاهی در منطقه را تسهیل نموده و تهراندشت را به مکانی ایده آل برای ایجاد فضای سبز یا باغداری تبدیل نماید.

آفتاب پر نور

تهراندشت حدود 5 ماه از سال و از ماه اردیبهشت تا شهریور دارای آفتابی خوب و پرنوری است که این آفتاب در رشد گیاهان بسیار تاثیر گذار است، زیرا گرما و نور مورد نیاز همه گیاهان در حال رشد، از طریق تابش خورشید تامین می شود.

از طرف دیگر آفتاب تهراندشت گرمای زیادی ندارد و هوای آن در تابستان نیز آزار دهنده نیست، از این رو تهراندشت منطقه ای کاملا ایده آل و معتدل برای اقامت تابستانی و کاشت انواع گل و گیاه در بهار می باشد. اگر در ویلای خود از استخرهای روباز بهره می برید، آفتاب تابستان در تهراندشت می تواند آب آن را برای شما گرم نگه دارد تا از شنا در آن نهایت لذت را ببرید.

دسترسی خوب

اگر قصد خرید ویلا در تهراندشت دارید و ساکن تهران یا کرج هستید، تهراندشت بهترین گزینه برای شماست. همانطور که گفتیم، فاصله تهراندشت تا تهران حدود یک ساعت الی یک ساعت و نیم است و می توانید آخر هفته ها نیز برای اقامتی یکی دو روزه به ویلای خود در تهراندشت بیایید. تهراندشت مانند کردان، اشباع نشده و بسیار دنج تر و آرام تر از کردان است و گزینه ای ایده آل برای اشخاصی است که به دنبال سپری کردن تعطیلات آخر هفته پس از گذراندن یک هفته شلوغ  کاری در شهر پرتکاپویی مانند تهران هستند.

خرید ویلا در تهراندشت

قیمت زمین در تهراندشت

با توجه به اینکه این منطقه دارای شهرک ها و مناطق بسیار زیادی با شرایط های مختلف می باشد دارای زمین ها باشرایط و قیمت های زیادی برای انواع بودجه و سلیقه را مهیا ساخته است. یکی از مهم ترین ویژگی های زمین قیمت مناسب نسبت به ویلا و باغ ویلا می باشد و افراد می توانند با توجه به سلیقه خود ملک خود را بسازند و از لحاظ اقتصادی در شرایط بهتری قرار بگیرند و به دلیل اینکه خرید زمین و ساخت ویلا ارزان تر از خرید مستقیم ویلا است گزینه مناسب برای کسانی که بودجه کمی دارند و یا قصد سرمایه گذاری دارند بسیار مناسب می باشد میتوان گفت قیمت زمین در این منطقه ارتباط مستقیم با لوکیش و نحوه دسترسی آن دارد. از جمله مواردی که در قیمت زمین در تهراندشت تاثیر دارد میتوان به کاربری زمین امکانات زمین و نوع مالکیت زمین نام برد شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه قیمت زمین در تهراندشت مراجعه بفرمایید

قیمت ویلا در تهراندشت

قیمت ویلا در تهراندشت هم مانند زمین در این منطقه به شرایط مختلفی شامل لوکیشن نحوه دسترسی و نوع مالکیت و شرایط و امکانات مانند آب برق گاز و نحوه ساخت ویلا  بستگی دارد.قیمت ویلا در این منطقه مختلف می باشد و تمام افراد با تمامی بودجه ها و سلایق می توانند صاحب ویلا در این منطقه شوند.از جمله مهم ترین نکات در مورد قیمت ویلا در تهراندشت لوکیشن ویلا می باشد برای مثال ویلاهایی که در داخل شهرک هایی که کاربری مشخص و تمامی امکانات شهری را دارا می باشند بالاتر است نسبت به ویلاهایی که در خارج از بافت شهری قرار دارند می باشد. شما برای کسب اطلاعات در مورد قیمت  ویلا در تهراندشت می توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

ملک مارکت

گروه مشاورین و مهندسین ملک مارکت به طور تخصصی در منطقه  تهراندشت فعالیت می کند و اگر قصد خرید ملک در تهراندشت اعم از ویلا، باغ، زمین و باغچه با هر متراژی در این منطقه را دارید، فقط کافیست تا با مشاورین ما تماس بگیرید.

۱ نظر

 • پاسخ Hassan Monsef ۱۴۰۱-۰۴-۱۶ از ۱۷:۰۲

  به دنبال يك باغ ويلا با زمين بزرگ در منطقه سرخاب هستم.

پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
تماس بگیرید 09129638971