تهراندشت کرج کجاست؟

20آبان1399
1 دیدگاه

منطقه  تهراندشت در بخش مرکزی شهرستان ساوجبلاغ استان البرز و در فاصله 50 کیلومتری از شهر تهران  و 10 کیلومتری شهر کرج واقع شده است و همجواری آن با منطقه گردشگری کردان به اهمیت آن افزوده است . این منطقه خوش آب و هوا مجموعا از 17 روستا تشکیل شده و رودخانه کردان نیز از این منطقه عبور کرده است .

تهراندشت دارای آب و هوایی معتدل و باغها و مزارع فراوانی است که به لحاظ جغرافیایی و توپوگرافی شرایط بسیار ویژه ای دارد .

این منطقه در دامنه جنوبی رشته کوه البرز قرار دارد و این امر باعث گردیده است تا از منابع آب زیرزمینی بسیاری برخوردار گردد به گونه ای که با حفر چاههای سنتی دسترسی به میزان آب قابل ملاحظه ای امکانپذیر است که برای حفر چاه باید از مجوزهای قانونی استفاده گردد.

فراوانی آب در منطقه تهراندشت باعث شده تا از دیرباز این منطقه سرسبز و مملو از باغهای میوه باشد به همین دلیل در تهراندشت به روستای سرخاب لقب نگین ساوجبلاغ را داده اند.

نظر به اینکه امروزه ما برای اسکان و اقامت در هر منطقه ای نیاز مبرم  به شناخت  منطقه و عوامل محیطی آن داریم ” با توجه به حیطه کاری مرکز مشاوره ملک مارکت پایتخت در منطقه تهراندشت “ این مرکز جهت اشنایی شما عزیزان با منطقه تهراندشت نسبت به ارائه مطالب و اطلاعاتی  در خصوص این منطقه اقدام نموده است .

موقعیت جغرافیایی تهراندشت :

 • از شمال با کوهسار و کردان
 • از جنوب به شهرک زعفرانیه و زکی آباد
 • از غرب به تنکمان و قاسم آباد بزرگ و نوکند
 • از شرق به سهیلیه ، لشگرآباد و روستای اوغلان تپه

مسیرهای دسترسی به تهراندشت کرج :

تهراندشت هشتگرد به لحاظ جغرافیایی دقیقا روبروی کردان قرار دارد. به این صورت که کردان در شمال اتوبان تهران کرج واقع شده و تهراندشت در جنوب این اتوبان قرار گرفته است. اگر قصد دارید از تهران به سمت تهراندشت بروید، باید مسیر اتوبان تهران کرج را طی کرده و سپس وارد اتوبان کرج قزوین شده و پس از طی چند کیلومتر وارد جاده قدیم کرج – هشتگرد شده که می توانید جاده و مسیر اختصاصی تهراندشت را مشاهده کنید.

فاصله خیابان اصلی تهراندشت با میدان آزادی تهران حدود 65 کیلومتر است و بدون در نظر گرفتن ترافیک، حدود 60 دقیقه طول می کشد تا از تهران به تهراندشت برسید.

همچمین فاصله زمانی کرج تا تهراندشت و بلعکس به طور میانگین 28 دقیقه است.

 

چرا به تهراندشت، “تهراندشت کردان” یا “تهراندشت کرج” گفته می شود ؟

به دلیل قرارگیری تهراندشت در استان البرز با مرکزیت کرج در میان عموم این منطقه به “تهراندشت کرج” معروف است و به دلیل نزدیکی آن به کردان که یک منطقه خوش آب و هوا و ویلایی در منطقه است، در برخی موارد عبارت “تهراندشت کردان” نیز برای معرفی تهراندشت به کار می رود.

تهران دشت کرج چه امکاناتی دارد؟

تهراندشت به دلیل توریستی بودن ونزدیکی به شهرهای تهران و کرج مورد اقبال مردم جهت خرید زمین و ویلا قرا گرفته است و دارای شهرک ها و مناطق ویلایی زیادی است همین امر سبب گردیده امکانات زیادی برای مردم این منطقه به علت بازار خوب برای کسبه در نظر گرفته شود. این منطقه برای کسانی که قصد اقامت دائم وموقت به صورت اخر هفته ای را دارند امکانات مناسبی در نظر گرفته شده همچنین فاصله ۵ کیلومتری تا شهر هشتگرد این امکان را فراهم می کند که در صورت لزوم به این شهر برای خرید و بهره مندی از امکانات مراجعه نمود از جمله امکانات قابل ذکر که میتوان نام برد شامل موارد زیر می باشد.

 • هایپر مارکت ها وفروشکاه های پروتئینی و مواد غذایی
 • فروشگاه های صنعتی و ساختمانی
 • بانک و دستگاه ATM
 • جایگاه سوخت بنزین گازوئیل وCNG
 • امکانات شهری شامل آب ، برق و گاز
 • دفتر اسناد رسمی
 • مدرسه و مسجد
 • درمانگاه و داروخانه و….

آب و هوای تهراندشت چگونه است ؟

تهراندشت کرج  از لحاظ آب و هوایی منطقه ای خوش آب و هوا و سرسبز با هوایی معتدل و خنک منطقه ای بسیار ایده آل می باشد. به دلیل قرار گیری تهراندشت در مجاورت رشته کوه های البرز، آب های زیر زمینی به وفور در این منطقه یافت می شوند. اگر شما در تهراندشت اقدام به حفر چاه نمایید، پس از حفر 5 الی 6 متر، به آب های زیر زمینی خواهید رسید! این فراوانی آب سبب شده تا تهراندشت به منطقه ای عالی برای کشاورزی نیز تبدیل شود.

تهراندشت به دلیل آب و هوایی که دارد، دارای باغ ها و مناطق سرسبز فراوانی است که می تواند روح هر رهگذری را صیقل دهد. در فصل تابستان، تهراندشت دارای هوای معتدل و نسبتاً خنکی می باشد و برای ساکنین تهران و حتی کرج می تواند بهترین مکان برای دور شدن از شلوغی های شهری باشد.

معرفی محلات و روستاهای مختلف تهراندشت

همانطور که قبلا عنوان گردید تهراندشت مجموعه ای متشکل از 17 روستا می باشد که تعدادی از روستاهایی که دارای موقعیت جغرافیایی بهتری نسبت به بقیه روستاها هستند را معرفی میکنیم:

روستای سعیدآباد : روستای سعیدآباد در قسمت مرکزی دهستان سعیدآباد واقع گردیده است که دارای امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری می باشد از جمله دارای شعبه بانک کشاورزی ، چندین دستگاه خودپرداز ، داروخانه ، دفتر اسناد رسمی، درمانگاه ، چندین فروشگاه زنجیره ای و … می باشد که بخش عمده املاک این روستا جزء اصلاحات اراضی بوده یا دارای سند مالکیت می باشد که این امر باعث رشد چشمگیر اراضی این روستا گردیده است.بخش اعظم زمینهای این روستا شامل باغعات میوه و درختان کهنسال می باشد که زیبایی خاصی به خیابانهای این روستا بخشیده است.

روستای سرخاب که به نگین ساوجبلاغ معروف است با قدمتی بیش از 4500 سال است که در آن تپه تاریخی به همراه درختان کهنسال وجود دارد که این شواهد نشان دهنده قدمت باستانی و بکر این روستا می باشد . اهالی روستا مردمانی بسیار خونگرم و مهربان هستند که به زبان آذری صحبت میکنند و به زبان باستانی نادری هم مسلط می باشند.

این روستا به دلیل داشتن درختان بسیار دارای آب و هوایی بسیار پاک و مساعد بوده و داشتن منابع آبی زیاد نیز باعث حاصلخیزی خاک آن گردیده است که این امر باعث مهاجرت افراد زیادی از قدیم الایام از اقصی نقاط ایران به این روستا گردیده است

روستای سرخاب از امکانات رفاهی و همچنین امنیت بسیار مناسبی برخوردار است و یکی از روستاهاییست که می تواند مکان مناسبی برای افرادی باشد که از شلوغی و آلودگی های منطقه شهری  گریزان و در پی ارامش هستند.

دیگر روستای منطقه تهراندشت کرج  عبارتند از روستاهای  نمکلاناسماعیل آباد– قاسم آباد – عباس آبادایقربلاغآران – رضا آباد – حسین آباد – قنبر آباد و …  که دارای مناظری زیبا و امکانات رفاهی بسیاری هستند که می توانید سرسبزی و طبیعت و باغستانهای بکر نظیر منطقه شمال کشور در آن مشاهده کنید .

در این روستاها باغچه ها و ویلاهای لوکس ومدرن با بهترین مصالح و امکانات ایجاد شده است که به دلیل داشتن شهرکهای ویلایی و استقرار نگهبانی 24 ساعته برای هر شهرک که متضامن امنیت بسیار بالای برای آنها می باشد بستر مناسبی برای ورود افراد مختلف از نواحی اطراف به خصوص تهران و کرج را فراهم اورده است .

همچنین سنددار بودن اکثر زمین ها و باغچه ها (حدود 90 درصد انها) که جزء اراضی اصلاحات اراضی محسوب میگردند اطمینان  خاطر فراوانی را برای خریداران و سرمایه گذاران فراهم آورده است که با خاطری آسوده نسبت به خرید یا سرمایه گذاری اقدام نمایند .

مزایای خرید ملک در تهراندشت

آب فراوان

آب فراوان یکی از مهمترین ویژگی های یک منطقه ویلایی خوب می باشد و تهراندشت نیز از این قاعده مستثنی نیست. تهراندشت با دارا بودن منابع آب زیر زمینی، بهترین شرایط برای کشاورزی و باغداری را دارا می باشد و از فضای سبز خوبی نیز برخوردار است. این آب فراوان می تواند شرایط را برای احداث استخر در ویلاها جهت تفریحات آبی نیز میسر سازد.

خاک ایده آل

وقتی منطقه ای از آب کافی برخوردار باشد، قطعا خاک حاصلخیز و ایده آلی برای کشاورزی و باغداری نیز خواهد داشت. بهره مندی از خاک حاصلخیز می تواند شرایط کاشت هر نوع گل و گیاهی در منطقه را تسهیل نموده و تهراندشت را به مکانی ایده آل برای ایجاد فضای سبز یا باغداری تبدیل نماید.

دسترسی خوب

اگر قصد خرید ویلا در تهراندشت دارید و ساکن تهران یا کرج هستید، تهراندشت بهترین گزینه برای شماست. همانطور که گفتیم، فاصله تهراندشت تا تهران حدود یک ساعت الی یک ساعت و نیم است و می توانید آخر هفته ها نیز برای اقامتی یکی دو روزه به ویلای خود در تهراندشت بیایید. تهراندشت مانند کردان، اشباع نشده و بسیار دنج تر و آرام تر از کردان است و گزینه ای ایده آل برای اشخاصی است که به دنبال سپری کردن تعطیلات آخر هفته پس از گذراندن یک هفته شلوغ  کاری در شهر پرتکاپویی مانند تهران هستند.

خرید ویلا در تهراندشت

قیمت زمین در تهراندشت

با توجه به اینکه این منطقه دارای شهرک ها و مناطق بسیار زیادی با شرایط های مختلف می باشد دارای زمین ها باشرایط و قیمت های زیادی برای انواع بودجه و سلیقه را مهیا ساخته است. یکی از مهم ترین ویژگی های زمین قیمت مناسب نسبت به ویلا و باغ ویلا می باشد و افراد می توانند با توجه به سلیقه خود ملک خود را بسازند و از لحاظ اقتصادی در شرایط بهتری قرار بگیرند و به دلیل اینکه خرید زمین و ساخت ویلا ارزان تر از خرید مستقیم ویلا است گزینه مناسب برای کسانی که بودجه کمی دارند و یا قصد سرمایه گذاری دارند بسیار مناسب می باشد میتوان گفت قیمت زمین در این منطقه ارتباط مستقیم با لوکیش و نحوه دسترسی آن دارد. از جمله مواردی که در قیمت زمین در تهراندشت تاثیر دارد میتوان به کاربری زمین امکانات زمین و نوع مالکیت زمین نام برد شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه قیمت زمین در تهراندشت مراجعه بفرمایید

قیمت ویلا در تهراندشت

قیمت ویلا در تهراندشت هم مانند زمین در این منطقه به شرایط مختلفی شامل لوکیشن نحوه دسترسی و نوع مالکیت و شرایط و امکانات مانند آب برق گاز و نحوه ساخت ویلا  بستگی دارد.قیمت ویلا در این منطقه مختلف می باشد و تمام افراد با تمامی بودجه ها و سلایق می توانند صاحب ویلا در این منطقه شوند.از جمله مهم ترین نکات در مورد قیمت ویلا در تهراندشت لوکیشن ویلا می باشد برای مثال ویلاهایی که در داخل شهرک هایی که کاربری مشخص و تمامی امکانات شهری را دارا می باشند بالاتر است نسبت به ویلاهایی که در خارج از بافت شهری قرار دارند می باشد. شما برای کسب اطلاعات در مورد قیمت  ویلا در تهراندشت می توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

ملک مارکت

گروه مشاورین و مهندسین ملک مارکت به طور تخصصی در منطقه  تهراندشت فعالیت می کند و اگر قصد خرید ملک در تهراندشت اعم از ویلا، باغ، زمین و باغچه با هر متراژی در این منطقه را دارید، فقط کافیست تا با مشاورین ما تماس بگیرید.

1 دیدگاه

 1. Hassan Monsef

  Fatal error: Uncaught ArgumentCountError: 3 arguments are required, 2 given in /home3/melkmark/public_html/wp-content/themes/homeo/inc/functions-frontend.php:576 Stack trace: #0 /home3/melkmark/public_html/wp-content/themes/homeo/inc/functions-frontend.php(576): printf('\xE2\x80\xAB%1$s \xD8\xAF\xD8\xB1 %2...', '16\xD8\xAA\xDB\x8C\xD8\xB11401') #1 /home3/melkmark/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(183): homeo_comment_item(Object(WP_Comment), Array, 1) #2 /home3/melkmark/public_html/wp-includes/class-wp-walker.php(147): Walker_Comment->start_el('', Object(WP_Comment), 1, Array) #3 /home3/melkmark/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(139): Walker->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '') #4 /home3/melkmark/public_html/wp-includes/class-wp-walker.php(390): Walker_Comment->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '') #5 /home3/melkmark/public_html/wp-includes/comment-template.php(2390): Walker->paged_walk(Array, '5', 0, 0, Array) #6 /home3/melkmark/public_html/wp-content/themes/homeo/comments.php(27): wp_list_comments('callback=homeo_...') #7 /home3/melkmark/public_html/wp-includes/comment-template.php(1617): require('/home3/melkmark...') #8 /home3/melkmark/public_html/wp-content/themes/homeo/single.php(31): comments_template() #9 /home3/melkmark/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home3/melkmark...') #10 /home3/melkmark/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home3/melkmark...') #11 /home3/melkmark/public_html/index.php(17): require('/home3/melkmark...') #12 {main} thrown in /home3/melkmark/public_html/wp-content/themes/homeo/inc/functions-frontend.php on line 576