لشگرآباد کرج کجاست؟

لشکرآباد روستایی در دهستان رامجین بخش چهارباغ و در ناحیه جنوبی شهرستانِ ساوجبلاغ در استان البرز می باشد. در سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیت آن ۴۶۵۱ در ۱۱۹۴ خانوار برآورد شده است. و در سرشماری سال 1395 جمعیتِ آن 7198 نفر و تعداد خانوارهای آن 2281 براورد شده.

اکثریت ساکنین روستا در ساختار بافت روستا زندگی می کنند و محدوده خارج از بافت که زمانی زمین های کشاورزی بود، به دلیل آب و هوای مناسب و نزدیکی به تهران توسط صاحبان آن قطعه بندی و ویلاسازی شده است، امروزه شاید بیش از هزاران ویلا در این مناطق ساخته شده و هموطنان تهرانی عموما تعطیلات خود را در این مناطق می گذرانند.

روستای لشگرآباد نزدیک ترین روستا به جاده اصلی بوده و مسیر بسیاری از روستاها مانند عباس آباد و اغلان تپه نیز از این روستا می گذرد.

 

موقعیت جغرافیایی لشکر آباد

  • لشگرآباد از شمال به سیف آباد
  • محدوده شرقی روستا به جاده سهیلیه
  • محدوده غربی به روستای عباس آباد
  • جنوب شرقی به روستای آغچه حصار
  • جنوب غربی به روستای اغلان تپه محدود می باشد

 

وضعیت املاک در لشگرآباد

خرید ویلا در لشگرآباد کرج از جمله مقاصدی است که باعث شده نام این روستا سر زبان ها بیافتد. بسیاری از سرمایه گذاران جهت خرید ملک در لشگرآباد اقدام میکنند که دلایلی از قبیل نزدیک بودن به تهران و کرج، رو به رشد بودن منطقه، قیمت مناسب نسبت به مناطقی چون کردان و فشند، سهولت در امر ساخت ویلا و… دارد.

وضعیت قیمت املاک در لشگرآباد

املاک لشگرآباد در محدوده قیمتی متوسط نسبت به سایر روستاهای منطقه است.

قیمت ویلا در لشگرآباد از ———— تا ———— تومان می باشد.

قیمت زمین در لشگرآباد از ———— تا ———— تومان می باشد.

قیمت باغ در لشگرآباد از ———— تا ———— تومان می باشد.

 

مناطق تاریخی و گردشگری

منطقه لشکرآباد سهیلیه از قدمت بالایی برخوردار است. از جمله آثار باستانی این منطقه می توان به تپه باستانی اشاره کرد. که قدمت آن به ابتدایی ترین حکومت های اسلامی ایران می رسد.

این اثر مربوط به دوره تیموریان- دوره صفوی است. در تاریخ ۲ بهمن ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۱۰۸۳۳ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

این تپه شامل دو محدوده باستانی، یکی حاج تپه و دیگری محوطهٔ باستانی باغ انگوریِ روستا است که سفال‌های خشن نخودی است. بیشتر قطعات سفالی مربوط به خمره و سفال‌های ظریف لعاب‌دار و بدون لعابِ دوران اسلامی را شامل می‌شود.

 

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*