خرید ملک در کردان

 

خرید ملک در کردان.
جهت خرید ویلا، زمین، باغ، باغچه در منطقه کردان فایلهای زیر را بررسی نمایید.

راهنمای خرید ملک در کردان

کردان از توابع شهرستان ساوجبلاغ استان البرز در فاصله ۲۵ کیلومتری کرج،  ۶۵ کیلومتری شمال غرب تهران قرار دارد و فاصله آن با هشتگرد ۱۵ کیلومتر و با کوهسار ۵ کیلومتر است. روستای کردان قبل از تقسیمات کشوری در سال ۱۳۸۵ از توابع چندار محسوب می شد. اما پس از این سال، کردان جزو توابع شهر کوهسار شهرستان ساوجبلاغ قرار گرفت. موقعیت جغرافیایی مناسب، جاذبه ‌های طبیعی و گردشگری و نزدیکی به اتوبان تهران_ قزوین ازجمله عواملی است که کردان را به یکی از محبوب ‌ترین مناطق توریستی تبدیل کرده است در گذر زمان، روستای کردان به ‌مرور زمان تبدیل به محلی برای زندگی دائمی و همچنین یک‌ قطب کاری و اقتصادی شد و متعاقب آن، واحد های آلومینیوم ‌سازی، کارتن ‌سازی، ریسندگی و بافندگی و مرغداری در این منطقه مشغول به فعالیت شدند که البته هنوز هم این فعالیت ها در این منطقه ادامه دارد. از منظر پیشرفت منطقه ی کردان اگر بخواهیم تا به آن نگاهی بیندازم و برای شما هم درباره ی آن شرحی بدهیم باید بگوییم که؛ به خاطر این که کردان با استقبال بسیار زیادی روبرو شده است، امروزه آن روستای قدیمی به منطقه‌ ای لوکس و مجلل تبدیل ‌شده است و ویلاهای گران ‌قیمت زیادی در آن ساخته‌ شده و در نتیجه ی آن، قیمت زمین ‌ها و باغ ‌های کردان در سال‌ های اخیر با افزایش چشمگیری رو به ‌رو شده است.

خرید ملک در کردان کرجدر حال حاضر جمعیت کردان بیش از ۵ هزار نفر است و مساحت منطقه ی مسکونی آن برابر است با ۱۰۴ هکتار. اما تمام محبوبیت کردان به خاطر خانه های مجلل و گران قیمتش نیست بلکه، روستای کردان زمین‌ های حاصلخیزی هم دارد و باغ‌ های زردآلو، آلبالو، گیلاس، گردو و توت در این منطقه پیدا می ‌شود.

یکی از دلایل اصلی سر سبزی و حاصل خیزی زمین ‌های کردان رودخانه ی ارتفاعات کهار است. رودخانه ی کردان از شمال شرق این روستا به سمت جنوب غربی جاری می‌ شود و زمین‌ های کردان را سیراب و پر آب می‌ کند. این رودخانه از شهرستان ساوجبلاغ و نظرآباد عبور کرده و در اطراف روستای نجم‌ آباد وارد رودخانه ی شور می‌ شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فایل های مناسب در این منطقه با مشاورین ملک مارکت تماس بگیرید

1,350 تومان/ هر ماه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از

220,000 تومان/ هر ماه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از

کردان کرج کجاست؟

روستای کردان از توابع شهرستان ساوجبلاغ استان البرز در فاصله ۲۵ کیلومتری کرج،  ۶۵ کیلومتری شمال غرب تهران قرار دارد و فاصله آن با هشتگرد ۱۵ کیلومتر و با کوهسار ۵ کیلومتر است. همچنین، مساحت منطقه مسکونی کردان برابر با ۱۰۴ هکتار است، جمعیت کردان بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن ۵۰۰۰ نفر است. وستای سرسبز کردان به دلیل داشتن باغ‎‌‌های فراوان گردو، توت، گیلاس، زردآلو و آلبالو معروف است. یکی از دلایل سرسبزی این منطقه، رودخانه کردان است که از ارتفاعات قله کهار در رشته کوه البرز سرچشمه می‎‌گیرد و زمین‌های این منطقه را سیراب می‎‌کند. رودخانه کردان از شهرستان ساوجبلاغ و نظر آباد عبور کرده و در اطراف روستای نجم آباد، به رودخانه شور می‌‎ریزد.

کردان کرجکردان در دوران جنگ، به عنوان یک منطقه امن در حاشیه تهران، برای زندگی انتخاب شد. به مرور زمان منطقه کردان تبدیل به محلی دائمی برای اقامت، تفریح و فعالیت اقتصادی تبدیل شد و ویلاهای لوکس بسیاری در آن ساخته شد. در طی سال‌ها قیمت زمین‌‎ها و باغ‌‎های کردان افزایش چشم‌گیری داشته است.

کردان کرج منطقه ای مناسب و عالی برای تفریح و سرمایه گذاری می باشد و دلیل آن فراوانی آب و هوای فوق العاده ای است که در این منطقه وجود دارد تا افراد زیادی برای خرید ویلا و باغ به منطقه زیبای کردان روی آورده . شناخت کامل کردان به شما کمک می کند تا برای هدفی که دارید تصمیم بهتری بگیرید.

استان البرز و مرکزیت آن شهرستان کرج، مناطقی دارند که هریک برای زندگی بسیار مناسب هستند. انتخاب هر یک از این مناطق بستگی به نوع سلیقه و کاربرد شما از آن منطقه دارد، برخی از افراد قصد این را دارند تا با خرید زمین اقدام به ساخت ویلا نمایند و برخی دیگر به این علت زمین را خریداری می کنند که قصد سرمایه گذاری دارند، تمامی این موارد بستگی به سلیقه شما دارد. مناطق کرج همگی مناسب موارد فوق هستند، اما در برخی از این مناطق شما می توانید بهتر سرمایه گذازی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید ویلا یا زمین در کردان کرج و آگاهی از آخرین قیمت ها با مشاوران ملک مارکت تماس بگیرید.

 

راه‌های دسترسی به کردان

فاصله کردان از تهران ۷۰ کیلومتر، از کرج ۲۵ کیلومتر و از هشتگرد ۱۶ کیلومتر است. کردان در ۲۵ کیلومتری غرب کرج قرار گرفته است. برای رفتن به کردان از تهران، باید به سمت کرج حرکت کنید و  پس از وارد شدن به آزادراه تهران – قزوین و طی مسیری تقریبا ۲۰ کیلومتر، تابلوی کردان را می‌بینید. کردان از شمال با جاده کوهسار، از جنوب با اتوبان کرج – قزوین و از شرق با کرج همسایه است.

به طور کلی مسافت مرکز منطقه کردان تا میدان آزادی تهران بدون محاسبه ترافیک، حدود ۷۰ دقیقه طول می کشد تا شما از تهران به کردان کرج برسید. البته اگر در مسیر با ترافیک مواجه شوید، ممکن است این مدت زمان به یک ساعت و نیم نیز افزایش پیدا کند.

در صورتی که قصد خرید ویلا در کردان کرج را دارید، می توانید جهت آگاهی از قیمت ها یا شرایط فروش با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.
مسیر کردان تا تهران

 

مراحل مجوز ساخت ویلا در کردان

هیچ چیزی بهتر از داشتن محلی شخصی برای گذراندن تعطیلات و آخر هفته ها و فرار از شلوغی و ازدحام و آلودگی شهرها نیست. باغ ها، ویلاها، باغچه ها و غیره همه و همه می توانند محل هایی خیلی خوب برای گذران این زمان و پیدا کردن آرامش در عین حال استفاده از طبیعت زیبا باشند. یکی از منطقه های بسیار مناسب در استان البرز که برای این کار یعنی ساخت ویلا به شدت مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است کردان کرج است.ساخت ویلا در کردان چند سالی است که با رونق بسیاری مواجه شده است و عموما پایتخت نشین هایی که به دنبال محلی لوکس و شیک برای گذراندن اوقات فراغت خود هستند این منطقه یکی از نخستین گزینه هایشان برای انتخاب است. برای این که بتوان در این ناحیه به ساخت و ساز مشغول شد لازم است حتما مجوز ساخت داشته باشیم.

برای گرفتن مجوز ساخت هزینه هایی لازم است که پرداخت شوند.این هزینه ها بسته به عامل های مختلف و متعددی تعیین می شود. این عامل ها عبارت هستند از: ابعاد زمین مورد نظر، میزان تراکمی که به منطقه ی ملک مورد نظر داده می شود، مظنه ی قیمتی منطقه ی مورد نظر از لحاظ دارایی و همچنین زمینه ی درآمدی آن و غیره

مراحل مجوز ساخت ویلا در کردانبرای اخذ مجوز ساخت در کردان چه کارهایی باید انجام شود؟

هنگامی که فرد یا شرکتی می خواهد یک ویلا در هر ناحیه ای مانند کردان بسازد الزامی است که روال قانونی را برای انجام این کار طی کرده و سپس اقدام به ساخت و ساز کند. نخستین کار از این پروسه ی قانونی گرفتن مجوز ساخت در کردان یا همان پروانه ی ساختمان می باشد. اما اصلا این مجوز ساخت چیست؟ مجوز ساخت به طور کلی یک سند یا مدرک است که کاملا شفاف و صریح ذکر می کند  که زمینی که قرار است ساخت و ساز در آن انجام شود از هر نظر فاقد هر گونه مشکل و ایرادی است و انجام هرگونه ساخت و ساز در آن هیچ مشکلی نخواهد داشت. این گواهی ساخت به نوعی برای ساختمان مورد نظر یک مهری بر اصیل بودن آن است و بعد از این که پروسه ی ساخت و ساز به اتمام رسید به مالک ساختمان تحویل داده می شود.با کمک این مجوز می توان برای ملک مورد نظر تجهیزاتی مثل آب، برق، گاز و غیره تهیه کرد.  برای اینکه یک مجوز ساخت ویلا صادر شود لازم است مرحله هایی طی شده و پس از تایید برخی مدرک ها و اسناد مجوز صادر شود.

مراحل اخذ مجوزساخت

  1. نخست این است که برخی از مدرک ها و سندهایی که لازم است می بایست جمع آوری شده و سپس به شهرداری منطقه ی کردان مراجعه کنید درخواست رسمی و کتبی خود را به آنها ارائه دهید. مواردی که می بایست حتما در این مرحله آنها را همراه داشته باشید عبارت هستند از: سندهای مربوط مالکیت زمین مورد نظر اعم از اصل و کپی، شناسنامه ی دارنده ی زمین مورد نظر در هر دو نسخه ی اصل و کپی، فیش مربوط به عوارض نوسازی زمین مورد نظر که پرداخت شده است.
  2. در این مرحله شهرداری کارشناسی از جانب خود به مکان زمین مورد نظر می فرستد. این کارشناس وظیفه دارد تا خود زمین و پیرامون آن را تحت بررسی قرار داده و کلیه ی نتیجه هایی را که از این بررسی عاید وی می شود طی یک گزارش به شهرداری منطقه ی کردان ارائه دهد. اگر این نماینده در طی بررسی هایی که انجام می دهد متوجه وجود تخلفی شود و احساس کند مشکلی در مورد پرونده ی مورد نظر موجود است می بایست نوع این تخلف را به مرجع مورد نظر ارجاع داده و کلیه ی وضعیت های این تخلف را در کمیسیونی به نام ماده ی صد ارائه دهد. شهرداری هنگامی که این گزارش مربوطه را از کارشناس خود گرفت وضعیت به وجود آمده و توصیف شده را مورد سنجش قرار می دهد و می بایست در خلال این بررسی ها به این نتیجه برسد که آیا با توجه به شرایطی که برای ملک مورد نظر موجود می باشد آیا اصلا می توان در محل این زمین به ساخت و ساز پرداخت؟ برخی از این شرایط عبارت هستند از: محل قرارگیری زمین مورد نظر، بافت زمین ها، چگونگی خاک محل مورد نظر، تراکمی که به منطقه تعلق می گیرد و غیره … .
  3. وضعیت زمین مورد نظر دوباره تحت نظارت و بررسی قرار گرفته و سپس در تصمیم نهایی که گرفته می شود به مالک این اجازه داده می شود که برای ملکی که تصمیم به ساخت آن دارد نقشه ای طراحی کرده و به شهرداری منطقه ی مورد نظر ارائه دهد.
  4. مالک به دنبال طراحی نقشه ی بنای مورد نظر رفته و پس از این که آن را به اتمام رساند می بایست به وسیله ی یک معمار تایید شده و این معمار نقشه ی مورد نظر را امضا کند. سپس نقشه ها را به شهرداری ارائه داده و پس از بررسی توسط شهرداری اگر این نقشه ها دارای هیچ گونه عیب و ایرادی نباشند و تمام و کامل باشند به وسیله ی شهرداری مورد تایید واقع می شوند. سپس شهرداری منطقه یک فی عوارض صادر میکند و آن را به دارنده ی زمین برای پرداخت کردن ارائه می دهد. دارنده ی زمین مورد نظر می بایست کلیه ی هزینه های مربوط به زمین را پرداخت کند و اگر می خواهد برای این زمین تراکمی بیش از اندازه ی موجود در اختیار داشته باشد می بایست که هزینه ی مربوط به آن را پرداخت کند.
  5. بار دیگر مجددا همه ی مدرک های موجود برای پرونده ی مورد نظر را اعم از تمامی مستندات مهندسی، انواع برگه های حساب ها، کلیه ی فیش های پرداخت شده مربوط به عوارض زمین و غیره تحت بررسی و بازبینی قرار می دهند. هنگامی که این مدرک ها به شهرداری داده می شوند برای زمین مورد نظر یک پیش نویس پرونده تشکیل می شود. این پیش نویس می بایست که به وسیله ی مسئول صادر کردن پروانه های ساختمان، معاون شهرسازی و شهرداری منطقه ی کردان به تایید برسد. پس از طی این پروسه پروانه ی ساختمان مورد نظر یا همان مجوز ساخت در کردان به صدور می رسد و فرد می تواند ساخت و ساز را شروع کند.

 

چگونه میتوان در کردان سرمایه گذاری کرد

خرید ویلا در کردان و همچنین خرید زمین به علت وجود منابع کافی افزایش یافته است. در گذشته این مناطق تنها به عنوان قطب های گردشگری به حساب می آمدن ولی امروزه با آگاهی افراد از برخی خصوصیات آن ها سعی دارند تا سرمایه خود را با خرید زمین و ویلا در این چنین مناطقی پس انداز کنند.

یکی از ویژگی های خوب در این منطقه علاوه بر وجود آب کافی و هوایی مناسب، مسیر های راحت رفت و آمد است که مهم ترین عامل برای یک منطقه به حساب می آید. خرید زمین می تواند در این منطقه آینده نگری خوبی باشد تا افراد بتوانند روز های خوبی را سپری کنند.

سرمایه گذاری در کردان

خرید ویلا برای سرمایه گذاری در کردان

این سؤالی است که اغلب برای افراد پیش می آید که چرا سرمایه گذاری بر روی ویلا می تواند سود فراوانی را به همراه داشته باشد؟ یکی از این دلایل که این امر را در میان مردم پر سود کرده است، علاقه افراد به زندگی در طبیعت است. فرار از شلوغی و آلودگی شهری می تواند مهم ترین دلیل برای خرید ویلا در منطقه خوش آب و هوای کردان باشد. این مورد خود سبب شده تا افراد زیادی برای گذراندن فصل های تعطیل و گرم تابستان ملزم به خرید ویلا در منطقه ای شوند که نیاز های تفریحی آن ها را بر آورده می کند.

دلیل دیگر این است که سرمایه ملک در کردان هرگز از دست نمی رود. به این صورت که شما هرگز سرمایه خود را از دست نمی دهید و قطعا با خرید و فروش ویلا آن را چند برابر می کنید.

خرید زمین برای سرمایه گذاری در کردان

علاوه بر خرید و فروش ویلا، موردی دیگری که می توان در کردان بر روی آن سرمایه گذاری کرد، خرید زمین برای سرمایه گذاری و فروش آن می باشد. خرید زمین به دلایل متعددی در شهرستان کرج و تهران در میان افراد طرفداران زیادی داشته است.

آب و هوای مناسب؛ این مورد برای زمین هایی با کاربری کشاورزی و باغ بسیار مهم می باشد. در واقع آب و هوای مناسب کمک می کند تا افراد محصولات خوب و سالمی داشته باشند، از این بابت می توان خرید زمین در کرج را به نوعی جزء مواردی دانست که در کرج سرمایه گذاری می شود.

خاک حاصلخیز؛ این مورد نیز در واقع برای زمین هایی مناسب بوده که کاربری کشاورزی و باغ را دارند. باید توجه داشته باشید که اگر می خواهید از فروش زمین سود کافی را بدست بیاورید باید به این مورد توجه داشته باشید.

خاکی مستحکم؛ در واقع این مورد در تمامی کاربری های زمین مهم است. استحکام زمین ویژگی مناسبی برای بالا بردن قیمت ویلا و دریافت سود بیشتر می باشد. با توجه به استحکام زمینی که قصد خرید آن را دارید می توانید با خیالی آسوده ملک و صنعت خود را ساخته، بدون آنکه ترسی از بلایای طبیعی داشته باشید.

با توجه به ویژگی های منطقه، تقاضا در منطقه کردان به شدت بالا رفته است. همچنین افراد مختلف به دنبال خرید ویلا، زمین، باغ و باغچه به این منطقه می‌آیند و برخی نیز در پی مهاجرت به این منطقه هستند. افزایش مراکز تفریحی و رفاهی و امکانات مناسب در این منطقه شرایط ایده آل را برای یک سرمایه گذاری پرسود فراهم کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید ویلا یا زمین در کردان کرج و آگاهی از آخرین قیمت ها با مشاوران ملک مارکت تماس بگیرید.

 

جاذبه های گردشگری کردان

جاذبه گردشگری کردان
کردان یکی از نزدیک ترین روستاهای ساوجبلاغ به تهران است. این منطقه خوش آب و هوا در کنار مناظر طبیعی و کوچه هایی با بافت قدیمی؛ ویلاهای مدرن بسیاری دارد.
از جمله جاذبه های دیدنی کردان کرج می توان به مناطق زیر اشاره کرد:

دریاچه کردان
یا همان رود خانه کردان که از ارتفاعات کهار بزرگ سرچشمه می گیرد.

برج مقبره کردان
که جزء جاذبه های گردشگری و میراث فرهنگی به حساب می آید. این بنا آرامگاه امام زاده حسن (ع) و محل مناسبی برای زیارت است.
پل بانو صحرا
این بنا از جمله ۳ پل تاریخی از دوران صفویان است. که جزء آثار تاریخی در میراث فرهنگی به ثبت رسیده است.

حمام تاریخی بانو صحرا
این حمام با قدمتی ۵۰۰ سال از اواخر دوران قاجار به جا مانده است. که تلاش های بسیاری برای مرمت آن شده است.

در طبیعت چهار فصل کردان ورزش های مختلفی مانند کوه نوردی، پیاده روی و حتی اولین سایت پروازی در بین مسافران و گردشگران طرفداران بسیاری دارد.
که به راحتی از طریق جاده دسترسی مناسبی به مکان های نام برده خواهید داشت.

 

شناسه آبادی کردان

شناسه آبادی کردان