چهار دیواری تهراندشت | خرید چهار دیواری در تهراندشت

11خرداد1400
0 نظر
چهار دیواری تهراندشت

چهار دیواری تهراندشت

چهار دیواری تهراندشت و معامله آن برای علاقه مندان به خرید و فروش زمین و یا باغ در تهراندشت و سرمایه گذاری در این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است. منطقه تهراندشت که به بهشت گمشده نیز شهرت دارد، در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز واقع شده است.

این منطقه به دلیل آب و هوای دل انگیز، طبیعت چشم نواز، رودهای خروشان، منابع آب فراوان و در دسترس و همچنین نزدیک بودن به کلان شهرهای تهران و کرج از پتانسیل بالایی جهت رشد و پیشرفت برخوردار بوده و همواره مورد توجه خریداران زمین، باغ و ویلا قرار گرفته است. در این میان، آنچه که خرید و فروش چهار دیواری در تهراندشت را جذاب می نماید، امتیازات و ویژگی های مطلوبی است که زمین و یا باغ چهار دیواری نسبت به زمین و یا باغ چهار دیواری نشده دارد.

چهار دیواری چیست؟

چهار دیواری به باغ یا زمینی گفته می شود که حدود آن مشخص و دور تا دور آن با دیوار و یا حصار محدود شده باشد و دارای امتیازاتی نظیر سند و انشعابات آب، برق و در برخی موارد گاز باشد. احتمالا زمین های بسیاری را دیده اید که دیوار و حصار ندارند و محدوده آن ها با خطوط گچی و یا درختکاری تعیین شده است.

علت این امر آن است که تمامی زمین و باغ هایی که در نقاط مختلف وجود دارند را نمی توان حصارکشی و یا دیوارکشی کرد و برای انجام این کار نیاز به کسب مجوزهای قانونی از مراجع مربوطه نظیر وزارت جهاد کشاورزی می باشد، چهار دیواری تهراندشت نیز از این قانون تبعیت می کند.

چهار دیواری باغ

چهار دیواری تهراندشت می تواند باغی باشد که دیوار چینی و یا حصارکشی برای آن انجام شده است. دیوارکشی باغ علاوه بر تعیین محدوده باغ، مانع از ورود حیوانات و آسیب به محصولاتی که با زحمت فراوان به دست آمده اند می شود و همچنین امکان تعدی افراد به آن ها را نیز کاهش می دهد.

از آنجا که آبادانی و سرسبزی باغ به تامین منابع آبی آن وابسته است، چهار دیواری باغ به دلیل دارا بودن حق آب و انشعابات زیرساختی، بیشتر از باغ فاقد دیوار یا حصار یا به اصطلاح باغ بدون چهار دیواری مورد استقبال خریداران قرار می گیرد و ارزش بیشتر و قیمت بالاتری هم نسبت به آن ها دارد.

چهار دیواری زمین

نوع دیگری از چهار دیواری در تهراندشت ، چهار دیواری زمین است. بسیاری از افرادی که در تهراندشت زمین خریداری می کنند، قصد ساخت ویلا در آن را دارند به همین دلیل داشتن مجوز ساخت و ساز و امکانات زیرساختی برای آن ها حائز اهمیت است. از این رو تمایل بیشتری به خرید چهار دیواری زمین دارند.

برای تبدیل یک زمین عادی به زمین چهار دیواری، باید تلاش های فراوانی جهت اخذ مجوزهای مربوطه به منظور ساخت و ساز و دریافت اشتراک آب، برق و گاز انجام گیرد و هزینه بسیاری هم بابت دریافت این مجوزها و خدمات و همچنین خرید مصالح و دیوارکشی زمین پرداخت شود.

خرید چهار دیواری در تهراندشت چه مزیتی دارد؟

از مهم ترین ویژگی ها و مزایای خرید چهار دیواری در تهراندشت می توان به سنددار بودن آن اشاره کرد. زمین های چهار دیواری در تهراندشت عمدتا دارای سند تک برگ هستند که در آن به طور کامل محدوده زمین، آدرس و متراژ دقیق تعیین شده است و سبب اطمینان خاطر خریدار به هنگام معامله می شود. زمین هایی که چهار دیواری نیستند، به صورت وکالتی و یا قولنامه ای معامله می شوند که از وجاهت قانونی کمتری نسبت به سند رسمی برخوردار هستند.

علاوه بر موارد ذکر شده، چهار دیواری دارای انشعابات آب، برق و گاز می باشد و این مسئله به خصوص برای چهار دیواری باغ که تامین منابع آبی و اطمینان از امنیت آبی در آن امری حیاتی است، اهمیت بالایی دارد. همچنین از دیگر مزیت های زمین و یا باغ چهار دیواری می توان به صرف وقت و هزینه کمتر برای دریافت مجوزهای لازم اشاره کرد.

خرید چهار دیواری در تهراندشت

خرید چهار دیواری در تهراندشت

مجموعه ملک مارکت، به دلیل سابقه بالا در خرید و فروش انواع ویلا و زمین در منطقه تهراندشت، گزینه های متنوعی را جهت خرید چهار دیواری در منطقه تهراندشت به شما پیشنهاد می کند. در شرایطی که قصد خرید یک چهاردیواری در تهراندشت را دارید، جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از آخرین قیمت ها، با کارشناسین ما تماس بگیرید.

پیام بگذارید