منطقه ویلایی در هشتگرد کرج

منطقه ویلایی در هشتگرد کرج

منطقه ویلایی در هشتگرد کرج کجاست؟ کدام یک از مناطق مجاور هشتگرد کرج برای خرید ویلا بهترین گزینه می باشد؟ امکانات، آب وهوا و شرایط اقلیمی این مناطق چگونه است؟ قیمت زمین و ویلا در این مناطق چقدر است؟ در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت قصد داریم تا بهترین منطقه ویلایی در هشتگرد کرج را با ذکر تمام ویژگی ها به شما معرفی کنیم.

معرفی بهترین مناطق ویلایی در هشتگرد کرج

در ادامه قصد داریم تا به معرفی بهترین مناطق ویلایی در هشتگرد کرج بپردازیم:

کردان

کردان روستایی با آب و هوای بینظیر در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز است. این روستای خوش آب و هوا در منطقه ویلایی کرج واقع شده که امروز خود را به عنوان معروف ترین منطقه ییلاقی در هشتگرد و چندار معرفی کرده است. از ویژگی های منطقه کردان کرج می توان به وجود مناطق گردشگری، مکان تاریخی و زیارتی اشاره کرد. البته وجود رودخانه فصلی کردان یکی از بارز ترین جاذبه های گردشگری استان کرج است.

نزدیکی منطقه گردشگری کردان به تهران ( اتوبان تهران_قزوین ) باعث شده تا یکی از بزرگترین و بهترین مناطق برای ساخت و خرید ویلا در کرج باشد.

موقعیت جغرافیایی

 • از شمال: با روستاهای ولیان، آجین دوجین، خوروین و کوهسار
 • از جنوب: با شهرک حمیدیه، کوی بهروز، طاووسیه، اقدسیه و الهیه
 • از شرق: با آتشگاه، ارنگه، واریان و سرزیارت
 • از غرب: با روستای ینگی امام، قاسم آباد بزرگ و قلعه آذری

همسایه است و مسیر ارتباطی آنها از طریق ماشین و جاده فراهم است. برای رفتن به کرج 2 مسیر جاده ای در دسترس می باشد. که نهایت زمانی که در جاده هستید به 29 دقیقه می رسد. از نظر مسافتی به طور میانگین 20 کیلومتر در راه هستید. برای رسیدن از کردان به تهران 2 مسیر در دسترس هستند که از نظر زمانی 30 دقیقه در راه هستید و از نظر مسافتی می بایست 68 کیلومتر را طی کنید.

تهراندشت

تهراندشت منطقه ای خوش آب و هوا در استان البرز است که دقیقاً رو بروی کردان قرار گرفته است. به این معنی که اگر کردان در شمال اتوبان تهران کرج باشد، تهراندشت در جنوب این اتوبان قرار گرفته است. از ویژگی های تهراندشت ساوجبلاغ می توان به آب و هوای معتدل، سطح آب بالا و مناسب کشاورزی و همچنین به وجود آفتاب مناسب و دلچسب در فصل گرما برای تفریح های آبی اشاره کرد.

به خاطر وجود باغ ها و مناطق سرسبز متعددی که در این منطقه قرار دارند؛ تهراندشت به بهشت گم شده معروف است. تاپ لوکیشن‌های تهراندشت یعنی خیابان معلم، تهران ویلا و خیابان های چناران شرقی و غربی، توی همین سه تا منطقه قرار گرفتن.

فاصله خیابان اصلی تهراندشت با میدان آزادی تهران حدود 70 کیلومتر می باشد و بدون در نظر گرفتن ترافیک، حدود  یک ساعت طول می کشد تا از تهران به تهراندشت برسید.

موقعیت جغرافیایی

 • از شمال: با کوهسار، دهکده سبز شرقی، شهرک گلخانه ای و هشتگرد
 • از جنوب: با لشکر آباد، دهکده ورزشی چهار باغ، عباس آباد بزرگ و قاسم آباد آقا
 • از شرق: با کوی بهروز، سهیلیه، طاووسیه و کمال آباد
 • از غرب: با سعید آباد، نوکند، حاجی آباد و تنکمان

همسایه است. به طوری که با ماشین می توانید به راحتی با مناطق و روستاهای اطراف دسترسی داشته باشید. برای رفتن به کرج 2 مسیر جاده ای در دسترس می باشد. که نهایت زمانی که در جاده هستید به 34 دقیقه می رسد. از نظر مسافتی به طور میانگین 26 کیلومتر در راه هستید. برای رسیدن از تهراندشت آران به تهران 2 مسیر در دسترس هستند که از نظر زمانی 1 ساعت و 52 دقیقه در راه هستید و از نظر مسافتی می بایست 76 کیلومتر را طی کنید.

سرخاب

یکی از مناطقی که گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده روستای سرخاب ساوجلاغ در استان البرز است. علت این محبوبیت آب و هوای بسیار مناسب و خاک حاصلخیزی است که از رودخانه سرخاب سرچشمه می گیرد. این روستای ییلاقی  به دو نام بهشت ساوجبلاغ و نگین تهراندشت معروف است. از ویژگی های این روستای زیبا می توان به سطح آب مناسب که از رودخانه کردان سرچشمه می گیرد و مناظر بسیار زیبایی را در ذهن ها باقی میگذارد اشاره کرد. و همچنین می توان به وجود تپه باستانی سرخاب که جزو آثار ملی ایران به ثبت رسیده و دو امام زاده به عنوان زیارتگاه اشاره کرد.

منطقه ویلایی در هشتگرد کرج

 

موقعیت جغرافیایی

 • از شمال: با سعید آباد، ایقربلاغ، قاسم آباد بزرگ و ینگی امام
 • از جنوب: با آغجه حصار، آران، اغلان تپه و قاسم آباد گرجی
 • از شرق: با شهرک سهیلیه، طاووسیه، کمالشهر و کوی بهروز
 • از غرب: با حاجی آباد، قنبر آباد، حسن آباد و تنکمان

همسایه است. به طوری که می توانید با وسیله نقلیه خود به راحتی با روستاها و شهرک های ویلایی اطراف در ارتباط باشید. برای رفتن به کرج 3 مسیر جاده ای در دسترس می باشد. که نهایت زمانی که در جاده هستید به 1 ساعت می رسد. از نظر مسافتی به طور میانگین 34 کیلومتر در راه هستید. برای رسیدن از روستای سرخاب هشتگرد به تهران 2 مسیر در دسترس هستند که از نظر زمانی  1 ساعت و 51 دقیقه در راه هستید و از نظر مسافتی می بایست 85 کیلومتر را طی کنید.

 

سهیلیه

منطقه ییلاقی سهیلیه در غرب استان البرز قرار دارد. و به خاطر آب و هوای بسیار معتدل و مناسبی که دارد توجه عده زیادی را به خود جلب کرده است. سهیلیه کرج مجموعه ای چند روستای خوش آب و هوا است که همه آنها از امکاناتی مانند آب، گاز و برق و… برخوردار هستند. از ویژگی های بارز سهیلیه می توان به خاک حاصلخیز اشاره کرد. که همین امر باعث شده بخش عمده ای از میوه و سبزیجات شهرهای اطراف از جمله تهران،کرج از باغ ها و زمین های کشاورزی این منطقه تامین شود. همچنین وجود تپه تاریخی و امام زاده اسماعیل (ع) باعث جذب گردشگران و علاقه مندان به آثار تاریخی و دیدن زیارتگاه ها شده است. علت محبوب شدن سهیلیه استان البرز نزدیک بودن به شهرک های صنعتی و استان قزوین است.

موقعیت جغرافیایی

 • از شمال: با کردان، هرجاب، خورین، کوهسار و دهکده سبز شرقی
 • از جنوب: با شهرک سبز سهیلیه، دهکده ورزشی چهارباغ، رامجین و آغچه حصار
 • از شرق: با کمال آباد، کمال شهر، شاهین ویلا و کوی قائم
 • از غرب: با سعید آباد، قلعه آذری، شهرک دنگیزک و بختیار

همسایه است. شما می توانید با وسیله نقلیه به راحتی با روستاها و شهرک های ویلایی اطراف در ارتباط باشید. برای رفتن به کرج 1 مسیر جاده ای در دسترس می باشد. که نهایت زمانی که در جاده هستید به 27 دقیقه می رسد. از نظر مسافتی به طور میانگین 16 کیلومتر در راه هستید. برای رسیدن از سهیلیه البرز به تهران 2 مسیر در دسترس هستند که از نظر زمانی 1 ساعت  و 16 دقیقه در راه هستید و از نظر مسافتی می بایست 75 کیلومتر را طی کنید.

سعید آباد

سعید آباد روستایی خوش آب وهوا از توابع شهر هشتگرد در استان البرز است. این روستا که به نام های سعید آباد هشتگرد و سعید آباد ساوجبلاغ نیز شناخته می شود، شاید پربارش ترین منطقه ویلایی در هشتگرد کرج باشد. از ویژگی های این روستا می توان به خاک حاصلخیز و مناسب برای کشاورزی و باغداری اشاره کرد. که با وجود آب  و هوای بسیار مناسب و وجود نور آقتاب دلچسب در طول روز؛ باعث ایجاد باغ های فراوانی در داخل و اطراف سعید آباد کرج شده است.

موقعیت جغرافیایی

 • از شمال: با شهر جدید هشتگرد، شهرک هیو، خور و نمازی
 • از جنوب: با لشگر آباد، سرخاب، رامجین، رمنده و کوروش
 • از شرق: با کوی بهروز، شاهین شهر، کردان و کمالشهر
 • از غرب: با وایه بک، رضا آباد، فاریوز آباد و خسرو آباد

همسایه است. شما می توانید با ماشین به راحتی با مناطق و روستاهای اطراف ارتباط داشته باشید. برای رفتن به کرج 2 مسیر جاده ای در دسترس می باشد. که نهایت زمانی که در جاده هستید به 42 دقیقه می رسد. از نظر مسافتی به طور میانگین 31 کیلومتر در راه هستید. برای رسیدن از سعید آباد البرز به تهران 2 مسیر در دسترس هستند که از نظر زمانی 1 ساعت در راه هستید و از نظر مسافتی می بایست 82 کیلومتر را طی کنید.

نمکلان

نمکلان منطقه ای خوش آب و هوا در استان البرز و حوالی بخش سرخاب است. این منطقه بخشی از دهستان سعید آباد از توابع شهرستان ساوجبلاغ است و جمعیت آن حدود 500 نفر می باشد. به طور کلی فاصله تهران تا نمکلان چیزی حدود 80 کیلومتر است و در صورتی که با ترافیک مواجه نشوید، چیزی حدود یک ساعت و نیم طول می کشد تا به این منطقه خوش آب و هوا برسید. نمکلان دارای آب وهوایی عالی برای کشاورزی می باشد و جزء مناطق ویلایی معروف در هشتگرد کرج می باشد.

موقعیت جغرافیایی

 • از شمال: با ایقربلاغ، قاسم آباد بزرگ، شهرک اداری و شهرک وحدت
 • از جنوب: با رضا آباد، اغلان تپه، زکی آباد و خیر آباد
 • از شرق: با سرخاب، قاسم آباد آقا، سنقر آباد
 • از غرب: با حاجی بیک، قره قباد، حاجی آباد و تنکمان

همسایه است. به کمک وسیله نقلیه به راحتی با مناطق و روستاهای اطراف ارتباط داشته باشید. برای رفتن به کرج 3 مسیر جاده ای در دسترس می باشد. که نهایت زمانی که در جاده هستید به 1 ساعت می رسد. از نظر مسافتی به طور میانگین 40 کیلومتر در راه هستید. برای رسیدن از نمکلان البرز به تهران 2 مسیر در دسترس هستند که از نظر زمانی 2 ساعت در راه هستید و از نظر مسافتی می بایست 85 کیلومتر را طی کنید.

فشند

فشند یا پشند روستایی در استان البرز است که در شمال هشتگرد کرج واقع شده است. این روستا یکی از بزرگترین روستاهای هشتگرد کرج است که جمعیتی حدود 2500 نفر دارد. فشند به دلیل آب وهوای نسبتاً سردی که در فصل زمستان دارد، یکی از بزرگترین مراکز پرورش سیب زمینی در کشور می باشد. روستای فشند روستایی ییلاقی در بخش هشتگرد می باشد و دارای تابستان هایی مطبوع و خنک است.

روستای فشند حدود 80 کیلومتر با تهران فاصله دارد و 1 ساعت و 15 دقیقه طول می کشد تا شما از تهران به فشند برسید. این روستا به دنبال منابع آبی کافی و خاک حاصلخیزی که دارد، یکی از مراکز مناسب برای باغداری و پروش گل و گیاه در هشتگرد کرج می باشد و می توان آن را بهترین منطقه ویلایی هشتگرد کرج برای خرید باغ ویلا معرفی نمود.

موقعیت جغرافیایی

 • از شمال: با میناوند، ورکش، خودکاوند و باریکان
 • از جنوب: با کوهسار، کردان، سعید آباد و سرخاب
 • از شرق: با ولیان، آردهه، سیبان دره و بریان چال
 • از غرب: با خور، غازی، هیو و نظر آباد

همسایه است. شما می توانید به راحتی با مناطق و روستاهای اطراف ارتباط داشته باشید. برای رفتن به کرج 1 مسیر جاده ای در دسترس می باشد. که نهایت زمانی که در جاده هستید به 42 دقیقه می رسد. از نظر مسافتی به طور میانگین 37 کیلومتر در راه هستید. برای رسیدن از فشند البرز به تهران 2 مسیر در دسترس هستند که از نظر زمانی 2 ساعت در راه هستید و از نظر مسافتی می بایست 87 کیلومتر را طی کنید.

منطقه ویلایی در هشتگرد کرج

 

خرید ویلا بهترین منطقه ویلایی در هشتگرد کرج

حال که با مناطق شاخص هشتگرد کرج برای خرید ویلا آشنا شدید، انتخاب بهترین منطقه ویلایی در هشتگرد کرج برای شما از میان مناطق فوق کار آسانی است. تمامی مناطقی که در این مطلب به شما معرفی شد؛ دارای مزایا و معایبی می باشند و با توجه به سلیقه و اهداف شما برای خرید ویلا یا زمین ویلایی، می توانید یکی از مناطق فوق را انتخاب نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید ویلا یا زمین در هشتگرد کرج

 و آگاهی از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

 

  پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید