محمد آباد افشار ساوجبلاغ کجاست؟

محمد آباد افشار ساوجبلاغ

محمد آباد افشار ساوجبلاغ کجاست؟

محمد آباد افشار ساوجبلاغ کجاست؟ چه آب و هوایی دارد؟ مسیر دسترسی آن از کجاست؟ وضعیت کشاورزی و باغداری در محمد آباد افشار چگونه است؟ پاسخ تمامی سوالات خود را در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت خواهید یافت.

محمد آباد افشار از روستاهای استان البرز می باشد که در بخش چهار باغ از توابع شهرستان ساوجبلاغ قرار گرفته و جزیی از دهستان رامجین نیز به حساب می آید.  این روستا به دلیل برخورداری از نعمت زمین های کشاورزی مرغوب و همچنین آب و هوایی مطبوع، به ویژه در سال های اخیر بسیار مهاجر پذیر شده است که بیشترین این مهاجران از شهرهای تهران و کرج هستند. خرید ملک و تبدیل به ویلا و یا باغچه توانسته به رشد اقتصادی در این منطقه کمک شایانی کند.

اگر شما عزیزان خواستار خرید ملک در روستای محمد آباد افشار هستید قبل از خرید بهتر است که قدری درباره خصوصیات آن نیز کسب اطلاعات نمایید؛ که در این مقاله قصد داریم تا در مورد ویژگی های اقلیمی این روستا صحبت کنیم،  پس با ما همراه شوید.

مسیرهای دسترسی به روستای محمد آباد افشار چیست؟

محمد آباد افشار با روستاهای ملک آباد، عرب آباد و رامجین در غرب و همچنین با خرمدشت و کمالشهر در شرق راه ارتباطی دارد. نزدیکی به جاده چهار باغ مسیر دسترسی به داخل این روستا را برای افرادی که از شهرهای کرج و تهران می آیند بسیار راحت نموده است.

اگر از تهران راهی سفر به این روستای زیبا هستید باید بگوییم که حدود یک ساعت و 15 دقیقه باید رانندگی کنید اما از کرج مسیر کوتاه تر است و کمتر از 30 دقیقه رانندگی، می تواند شما را به محمد آباد افشار برساند. در هر صورت، با افتادن در مسیر اتوبان کرج- قزوین و طی نمودن چندین کیلومتر، می توانید به سمت راست که به جاده چهار باغ ختم می شود تغییر مسیر بدهید. این جاده مستقیم شما را به روستای محمد آباد افشار می رساند.

آب و هوا در روستای محمد آباد افشار چگونه است؟

محمد آباد افشار یکی از روستاهای سرسبز و خوش آب و هوای شهرستان ساوجبلاغ به حساب می آید. اقلیم این منطقه به صورت چهار فصل و معتدل است یعنی نه زمستانی خیلی سرد دارد و نه تابستانی خیلی گرم، از این رو مسافرانی که وارد این روستا می شوند می توانند آب و هوای مطبوع و دلپذیری را در اکثر روزهای سال تجربه کنند. هر فصلی از سال در این منطقه زیبایی خاص خود را دارد و عکاسان بسیاری جهت ثبت تصاویر جذاب به این روستا سفر می کنند.

کشاورزی و باغداری در محمد آباد افشار ساوجبلاغ

کشاورزی و باغداری در این منطقه و نواحی اطراف، بسیار رایج است و اغلب مردم روستا در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. خاک حاصلخیز و نزولات جوی خوب به خصوص در فصل پاییز و بهار، موجب شده تا زمین های منطقه محمد آباد افشار برای کشت و پرورش محصولات زراعی و صیفی جات بسیار ایده آل باشند. همچنین باغداری در این روستا به دلیل وجود منابع آب زیر زمینی و چشمه های پر آب، رونق بالایی دارد و اهالی منطقه با باغداری و فروش انواع میوه کسب درآمد می کنند.

اماکن تفریحی محمد آباد افشار ساوجبلاغ

سرسبز بودن و شرایط مناسب آب و هوایی در محمد آباد افشار، موجب شده تا این منطقه از سوی گردشگران و مسافران بسیاری مورد استقبال و توجه قرار بگیرد. محمد آباد افشار به لطف برخورداری از جاذبه های طبیعی از زمینه سرمایه گذاری خوبی در بخش گردشگری برخوردار است که همین امر به ویژه در سال های اخیر عده ای از سرمایه گذاران را که اکثرا کرجی و یا تهرانی هستند به فکر خرید ملک در این روستا انداخته است تا با ساخت ویلا و یا تاسیس اماکن تفریحی بتوانند پای مسافران بیشتری را به این روستا باز کنند و از این طریق بستر رشد اقتصادی را نیز فراهم آورند.

محمد آباد افشار ساوجبلاغ

خرید ویلا در آباد افشار

جهت خرید ویلا، زمین یا باغ ویلا در محمد آباد افشار، یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

 

 

 

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید