شهرک اقبالیه کرج کجاست؟

شهرک اقبالیه کرج

شهرک اقبالیه کرج کجاست؟

شهرک اقبالیه کرج کجاست؟ چه آب و هوایی دارد؟ مسیر دسترسی آن از کجاست؟ وضعیت کشاورزی و باغداری در شهرک اقبالیه چگونه است؟ پاسخ تمامی سوالات خود را در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت خواهید یافت.

شهرک اقبالیه یکی از روستاهای استان البرز است که بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، جزیی از توابع تنکمان واقع در شهرستان نظرآباد محسوب می شود. این منطقه تقریبا مساحتی بالغ بر 12 کیلومترمربع از شهرستان نظرآباد را به خود اختصاص داده است و با وجود این که عمده جمعیت این ناحیه افراد محلی و بومی از اقوام شاهسوند، ترک های محلی و اشتهاردی هستند، اما منطقه ای مهاجر پذیر نیز به حساب می آید و در سال های اخیر مهاجران بی شماری در شهرک اقبالیه ساکن شده اند. این منطقه به دلیل دسترسی به کرج و همچنین برخورداری از امکانات شهری در حال توسعه و پیشرفت می باشد و این پتانسیل را دارد که بتواند مهاجرین بیشتری را اسکان بدهد.

مسیرهای دسترسی به شهرک اقبالیه کرج چیست؟

شهرک اقبالیه با هشتگرد 30 کیلومتر و با کرج مرکز استان البرز نیز 35 کیلومتر فاصله دارد. این شهرک از غرب با شهرک کوروش، از شرق با زکی آباد، از شمال با کریم آباد و از قسمت جنوبی نیز با رشته کوه های حلقه دره راه ارتباطی دارد.

آن هایی که می خواهند از سمت کرج و یا تهران وارد این منطقه شوند با افتادن در جاده قدیم کرج- قزوین و طی نمودن چندین کیلومتر می توانند به سمت راست یعنی جایی که تابلوی سهیلیه دیده می شود تغییر جهت بدهند، این جاده پس از عبور از چندین روستا از جمله اغچه حصار، زکی آباد و شهرک زعفرانیه به شهرک اقبالیه می رسد. علاوه بر جاده سهیلیه، مسیر ورودی با مبدا قاسم آباد نیز دیگر راهی است که می توان از آن برای رفتن به شهرک اقبالیه استفاده نمود.

آب و هوا در شهرک اقبالیه کرج چگونه است؟

مجاورت شهرک اقبالیه با رشته کوه حلقه دره موجب شده تا ساکنین این منطقه آب و هوایی مطبوع و معتدل را تجربه نمایند. زمستان های شهرک بسیار سرد و پر بارش است اما در عوض تابستانی معتدل و خنک دارد که می تواند مکانی مناسب برای گذراندن ایام تابستان باشد. همچنین هوای مطبوع و دلپذیر فصل بهار و پاییز در این منطقه، اکسیژنی ناب را به ریه ها تزریق می کند. شکوفه های درختان و سرسبزی بوته ها در فصل بهار جلوه ای زیبا و دیدنی به این منطقه می بخشد.

کشاورزی و باغداری در شهرک اقبالیه

شهرک اقبالیه اراضی زیادی دارد و عده ای از ساکنین بومی آن نیز با کشاورزی و باغداری امرار معاش می کنند؛ اما با این حال بخش عمده ای از این اراضی برای امور کاشت و پرورش مناسب نیستند یعنی قابلیت کشاورزی ندارند، که همین امر موجب شده از زمین های غیر کشت در این ناحیه برای ساخت ویلا و مجتمع های مسکونی استفاده شود. گرچه کشاورزی در این منطقه پر رونق نیست اما واحدهای تولیدی زیادی همچون گاوداری، مرغداری و سالن پرورش قارچ در آن راه اندازی شده است که بیشتر محصولات تولیدی در این واحدها به کرج و تهران ارسال می گردد.

آثار تاریخی و تفریحی در شهرک اقبالیه کرج

شاید قدمت شهرک اقبالیه کرج به گونه ای باشد که به نظر برسد پیشینه تاریخی قابل توجهی ندارد، اما آثاری از خرابه های شهر سوخته خاقان در چند کیلومتری شرق این شهرک به چشم می خورد. همچنین این منطقه دارای جاذبه های طبیعی و دست نخورده بی شماری می باشد که در کنار ویلاهای لوکس و اماکن تفریحی اش توانسته نقش مهمی را در جذب گردشگر و مسافر ایفا نماید. همچنین شهرک اقبالیه از موقعیتی کوهپایه ای برخوردار است که فضایی مناسب جهت پیاده روی و دوچرخه سواری را برای اهالی روستا و مسافران فراهم آورده است.

شهرک اقبالیه کرج

خرید ویلا در شهرک اقبالیه

جهت خرید ویلا، زمین یا باغ ویلا در شهرک اقبالیه، یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

 

 

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید