روستای کهریزک ساوجبلاغ کجاست؟

روستای کهریزک ساوجبلاغ

روستای کهریزک ساوجبلاغ کجاست؟

روستای کهریزک ساوجبلاغ کجاست؟ چه آب و هوایی دارد؟ مسیر دسترسی آن از کجاست؟ وضعیت کشاورزی و باغداری در کهریزک ساوجبلاغ چگونه است؟ پاسخ تمامی سوالات خود را در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت خواهید یافت.

کهریزک ساوجبلاغ روستایی در استان البرز می باشد که از نظر موقعیت جغرافیایی در دهستان اغلان تپه قرار گرفته است. این دهستان از توابع شهرستان چهار باغ به حساب می آید. خرید ملک در اطراف تهران و کرج به منظور ساخت ویلا، باغچه و یا هر مورد دیگری این روزها بسیار رواج یافته است.

آن دسته از خریداران تهرانی که قصد خرید ملک را دارند روستاهای استان البرز را در لیست انتخاب خود قرار داده اند که در بین گزینه ها، روستای کهریزک ساوجبلاغ نیز با توجه به داشتن آیتم هایی از جمله آب و هوای مطبوع، خاکی مناسب برای پرورش محصولات کشاورزی و نزولات جوی مناسب، از سوی خریداران مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. بر همین اساس ما هم در این مقاله قصد داریم به بررسی این روستا بپردازیم تا شما عزیزان بیشتر با خصوصیات آن آشنا شوید.

مسیر دسترسی به روستای کهریزک ساوجبلاغ چیست؟

این منطقه از شهرستان ساوجبلاغ از مسیری سر راست برخوردار است که افراد با افتادن در جاده سهیلیه می توانند به راحتی وارد روستا شوند. چه از سمت تهران حرکت کنید و یا چه از سمت کرج، با قرار گرفتن در جاده قدیم کرج- قزوین و پیمایش چندین کیلومتر، با جاده ای به نام سهیلیه مواجه می شوید، در مسیر این جاده چندین روستا وجود دارد که یکی از آن ها روستای کهریزک می باشد که در واقع در بخش جنوبی جاده قرار گرفته است.

روستاهای زعفرانیه، قاسم آباد گرجی و زکی آباد در اطراف منطقه کهریزک واقع شده اند. حرکت از سمت تهران به این روستا بیش از یک ساعت و پانزده دقیقه و از کرج نیز بیشتر از بیست دقیقه طول می کشد.

آب و هوا در روستای کهریزک ساوجبلاغ چگونه است؟

آب و هوا در روستای کهریزک به ویژه در فصل گرم سال بسیار خوش و مطبوع می باشد. این روستا به واسطه کوهپایه ای بودن از زمستان های سرد و تابستان هایی معتدل و خنک برخوردار است از این رو سفر به روستا برای فرار از گرما در فصل تابستان می تواند انتخابی ایده آل باشد. در این رویستا بارش نزولات جوی در زمستان مناسب است و فصل سرد در این روستا نیز از آذر ماه آغاز می شود.

کشاورزی و باغداری در روستای کهریزک ساوجبلاغ

این روستا همان طور که اشاره کردیم منطقه ای کوهپایه ای است و به دلیل بارش های مناسبی که در پاییز و زمستان دارد از منابع آبی خوبی برخوردار می باشد، از این رو کشاورزی و کشت انواع محصول زراعی در این بخش رایج و پر رونق است. همچنین در روستای کهریزک ساوجبلاغ با توجه به این نوع از اقلیم آب و هوایی و وجود آب کافی، باغات پربار در جای جای روستا پراکنده اند که نقش مهمی را در بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی اهالی روستای ایفا کرده اند.

اماکن تفریحی و گردشگری روستای کهریزک ساوجبلاغ

روستای کهریزک از جمله روستاهای زیبا و دیدنی شهرستان ساوجبلاغ است که به واسطه آب و هوایی دلپذیر در تمام فصول، پذیرای مسافران و گردشگرانی است که به دور از هر گونه آلودگی هوا و شلوغی شهرها می خواهند از طبیعتی زیبا و بکر نهایت لذت را ببرند.

ساخت ویلا به ویژه در سال های اخیر در کهریزک ساوجبلاغ بسیار رشد داشته است. زمین های این منطقه برای امر ساخت و ساز بسیار مناسب هستند، همین امر موجب شده که عده ای از سرمایه گذاران تهرانی و یا کرجی به این ناحیه بیایند و با خرید ملک و زمین، ویلاهای لوکسی بسازند. در کنار این ساخت و سازها، امکانات تفریحی نیز فراهم شده تا مسافران و گردشگران بتوانند در این منطقه روزهای خوش و به یادماندنی را سپری کنند. روستای کهریزک برای پیاده روی و دوچرخه سواری نیز منطقه ای بسیار مناسب است.

کهریزک ساوجبلاغ

خرید ویلا در کهریزک ساوجبلاغ

جهت خرید ویلا، زمین یا باغ ویلا در کهریزک ساوجبلاغ، یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

 

 

 

 

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
    تماس بگیرید 09129638971