روستای حاجی آباد هشتگرد کجاست؟

روستای حاجی آباد هشتگرد کجاست؟

روستای حاجی آباد هشتگرد کجاست؟ چه آب و هوایی دارد؟ مسیر دسترسی آن از کجاست؟ وضعیت کشاورزی و باغداری در حاجی آباد هشتگرد چگونه است؟ پاسخ تمامی سوالات خود را در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت خواهید یافت.

حاجی آباد هشتگرد یکی از روستاهای تاریخی و زیبای استان البرز می باشد که در مرکز شهرستان ساوجبلاق، یعنی هشتگرد واقع شده است. در ساوجبلاق روستاهای زیادی وجود دارد که قدمت آن ها به بیش از چندین هزار سال می رسد و روستای حاجی آباد نمونه ای از این روستاها هست.

حاجی آباد یکی از مناطق سرسبز و زیبای هشتگرد است که هر قشری را برای تفریح و خوشگذرانی به سمت خود می کشاند. وجود آثار باستانی، آب و هوای مطبوع و زمین های کشاورزی مرغوب از عمده دلایلی است که موجب شده تا مردم از گوشه و کنار استان البرز و تهران برای خرید ملک به این روستا بیایند. در همین راستا ما هم موضوع مقاله امروز خود را به معرفی روستای حاجی آباد هشتگرد اختصاص داده ایم تا بیشتر با خصوصیات این روستا آشنا شویم.

مسیر دسترسی به روستای حاجی آباد هشتگرد چیست؟

از نظر موقعیت منطقه ای، حاجی آباد در شهرستان هشتگرد واقع شده و با روستاهای تنکمان، قره قباد، قنبر آباد، حسین آباد و دهیاری همجوار است. همچنین فاصله حاجی آباد تا کرج 37 و تا تهران 89 کیلومتر می باشد.

برای رفتن به روستای حاجی آباد هشتگرد از سمت تهران باید مسیر کرج را در پیش بگیرید، پس از گذشتن از آزاد راه تهران- کرج و سپس آزاد راه کرج- قزوین به سمت راست تغییر مسیر داده (که این تغییر جهت، شما را به سمت شهر هشتگرد می رساند) و وارد بلوار شهدا و سپس بلوار امام خمینی شوید تا در مسیر جاده اصلی تنکمان بیفتید، در پیش گرفتن این مسیر و طی نمودن 2 الی 3 کیلومتر شما را به روستای حاجی آباد خواهد رسانید.

آب و هوای روستای حاجی آباد هشتگرد چگونه است؟

یکی از مهمترین دلایلی که موجب شده افراد زیادی به سمت خرید ملک در این روستا سوق داده شوند، مطبوع بودن آب و هوا می باشد. روستای حاجی آباد هشتگرد منطقه ای سرسبز با طبیعتی خوش آب و هوا و معتدل است. این منطقه به دلیل قرارگیری در حوالی رشته کوه البرز از آب و هوایی معتدل در بهار و تابستان و همچنین سرد و پر پارش در پاییز و زمستان برخوردار است. هوای خنک این روستا می تواند گرمای داغ تابستان را از یاد شما ببرد.

کشاورزی و باغداری در حاجی آباد کرج

پیشه اصلی مردم این ناحیه، کشاورزی و باغداری است و از رونق بسیار خوبی نیز برخوردار می باشد که دلیل این امر را هم می توان در خاک حاصلخیر و مناسب برای کشاورزی و همچنین آب فراوان این منطقه جستجو نمود. حاجی آباد هشتگرد به لطف بارش مناسب باران و برف از چشمه های پر آب بی شماری برخوردار است. آب و هوای چهار فصل در این منطقه امکان کاشت و پرورش انواع محصول درختی اعم از گیلاس، گردو، زردآلو، گوجه سبز، گلابی، سیب و همچنین محصولات زراعی همچون گندم و جو را فراهم آورده است.

آثار تاریخی و تفریحی حاجی آباد کرج

روستای حاجی آباد منطقه ای دیدنی و تفریحی است که در بین آبادی و روستاهای کرج همچون نگینی زیبا می درخشد. طبیعتی بکر و پوشیده شده از دار و درخت، جلوه ای زیبا به حاجی آباد بخشیده، و این روستا را به مکانی مناسب برای تفریح و خوشگذراندن تبدیل نموده است.

حاجی آباد هشتگرد از جمله روستاهای تاریخی استان البرز است و علاوه بر زیبایی طبیعی و برخورداری از آب و هوایی چهار فصل و مطبوع، از نظر تاریخی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. شواهد و آثار تاریخی به دست آمده نشان می دهد که این روستا قدمتی بیش از 2500 سال دارد. از جمله مهمترین آثار تاریخی این منطقه می توان اشاره ای به تپه باستانی نمود که توانسته گردشگران بی شماری را به سمت حاجی آباد بکشاند، قدمت این آثار تاریخی به دوره هخامنشی بر می گردد.

حاجی آباد هشتگرد

خرید ویلا در حاجی آباد هشتگرد

جهت خرید ویلا، زمین یا باغ ویلا در حاجی آباد هشتگرد، یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

 

 

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
    تماس بگیرید 09129638971