روستای اسماعیل آباد کرج کجاست؟

روستای اسماعیل آباد کرج

اسماعیل آباد کرج کجاست؟

روستای اسماعیل آباد کرج کجاست؟ چه آب و هوایی دارد؟ مسیر دسترسی آن از کجاست؟ وضعیت کشاورزی و باغداری در اسماعیل آباد کرج چگونه است؟ پاسخ تمامی سوالات خود را در این مطلب از وبلاگ ملک مارکت خواهید یافت.

اسماعیل آباد کرج یکی از روستاهای خوش آب وهوای شهرستان ساوجبلاغ در استان البرز است. این روستا به دلیل آب و هوای مطبوع و آثار تاریخی پر شماری که دارد، در تمام ایام سال، میزبان گردشگران بسیاری از سراسر ایران است. رونق کشاورزی و آب وهوای چهارفصل این روستا سبب شده تا ساکنین تهران و کرج در سالیان اخیر جهت خرید زمین و ویلا به سمت این روستا سرازیر شوند.

اگر قصد خرید ویلا در اسماعیل آباد را دارید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی بفرمایید چرا که می خواهیم شما سروران گرامی را بیشتر با این روستا از نظر ویژگی های آب و هوایی، مسیرهای دسترسی و رونق کشاورزی آشنا سازیم.

مسیر دسترسی به اسماعیل آباد کرج چیست؟

به طور کلی فاصله تهران تا اسماعیل آباد چیزی حدود 80 کیلومتر و فاصله کرج تا این روستا، حدود 40 کیلومتر می باشد. اگر از سمت شهر تهران قصد حرکت به سمت اسماعیل آباد را دارید، باید مسیر کرج را در پیش بگیرید و پس از گذشتن از آزاد راه تهران- کرج و رسیدن به شهر کرج، سپس وارد آزاد راه کرج- قزوین شده و به سمت راست تغییر مسیر دهید تا به شهر هشتگرد برسید. از شهر هشتگرد تا روستای اسماعیل آباد راه چندانی در پیش ندارید و پس از چندین کیلومتر با ورود به جاده اختصاصی اسماعیل آباد، می توانید به این روستای خوش و آب و هوا وارد شوید.

آب و هوای اسماعیل آباد کرج چگونه است؟

آب و هوای اسماعیل آباد کاملا معتدل بوده و این روستا دارای تابستان هایی مطبوع و زمستان هایی معتدل است. اسماعیل آباد منطقه ای سرسبز با خاکی حاصلخیز است که کشاورزی و باغداری در آن رونق بالایی دارد. منابع آبی در اسماعیل آباد به قدری مناسب و کافی است که بسیاری از افراد جهت ساخت یا خرید باغ و زمین های کشاورزی در آن سرمایه گذاری می کنند.

کشاورزی و باغداری در اسماعیل آباد کرج

کشاورزی وباغداری در اسماعیل آباد کرج به دلیل بهره مندی از خاک حاصلخیز و آب وهوای معتدل رونق بالایی دارد. کشت انواع سبزیجات و میوه ها در اسماعیل آباد کرج رایج است. وجود منابع آبی خوب در این منطقه، سبب شده تا کشاورزی جایگاه ویژه ای نزد ساکنین این روستا داشته باشد.

آثار تاریخی اسماعیل آباد کرج

اسماعیل آباد کرج یکی از تاریخی ترین روستاهای منطقه ساوجبلاغ است که آثار متعدد تاریخی جای جای این روستا را فرا گرفته است. تپه اسماعیل ‌آباد شور قلعه که مربوط به سده ۵ تا ۹ هجری قمری است یکی از مهمترین بناهای تاریخی این روستاست. تپه اسماعیل آباد شور قلعه در بهمن ماه ۱۳۸۲ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید. موشلان تپه یکی دیگر از تپه های باستانی و تاریخی منطقه اسماعیل آباد است که قدمت آن به 5000 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد، این تپه نیز در تاریخ ۵ دی ماه ۱۳۵۶ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

موشلان تپه اسماعیل آباد

خرید ویلا در اسماعیل آباد کرج

جهت خرید ویلا، زمین یا باغ ویلا در اسماعیل آباد، یا آگاهی از قیمت ها و شرایط فروش، با کارشناسان ما در ملک مارکت تماس بگیرید.

 

 

    پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    پیج اینستاگرام ملک مارکت را فالو کنید
    تماس بگیرید 09129638971